15 września
niedziela
Albina, Nikodema, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Filmy z religijnym przesłaniem dla dzieci na Festiwalu MUNDI

Ocena: 0
120

W Starym Sączu trwa III Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI. Są warsztaty i pokazy filmowe. Jury zobaczy kilkanaście filmów dla dzieci z przesłaniem religijnym i zdecyduje, kto dostanie Lilię Świętej Klary.

fot. pixabay.com/CC0

 Pomysłodawcą Festiwalu jest ks. Andrzej Mulka, dyrektor Wydawnictwa Promyczek i producent serii filmów religijnych dla dzieci Aureola – od Stanisława do Karola. Jak zaznacza liczy, że poprzez ten Festiwal wzrośnie zainteresowanie produkcją filmów i programów religijnych dla dzieci.

Tegoroczna edycja obfituje w zajęcia dla dzieci. To m.in. warsztaty aktorskie, filmowe, teatralne, wokalno - taneczne. Dzieci uczą się m.in. kręcenia filmików i sztuki montażu, mają zajęcia z interpretacji tekstu i dykcji. W zajęciach uczestniczy prawie 40 dzieci z różnych rejonów Polski. To laureaci Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”, Festiwalu „Skowroneczek”, Konkursu Kaligraficznego „Bakałarz”, a także członkowie zespołu „Promyczki Dobra”.

„To dzieci wybitnie uzdolnione w różnych dziedzinach. Pod okiem fachowców rozwijają swoje pasje” - mówi ks. Andrzej Mulka.

Mundi to projekcje filmowe dziś i jutro od 16:00 do 18:00 w kinie Sokół w Starym Sączu.

Jury zobaczy kilkanaście filmów z przesłaniem religijnym. „Mamy trzy filmy premierowe produkcji słowackiej, włoskiej i polskiej. To animacje dla najmłodszych, produkcja o dziewczynce uratowanej w obozie koncentracyjnym, a także film o zmaganiu się dobra ze złem. Pozostałe to filmy od kilku lat obecne na rynku” - dodaje ks. Mulka.

Jury profesjonalne i dziecięce po obejrzeniu filmów zdecyduje o tym, kto dostanie nagrody. To statuetka - Lilia Świętej Klary.

Nazwa festiwalu Mundi – Międzynarodowy Festiwal Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci nawiązuje do św. Maksymiliana Marii Kolbego – Rajmunda Kolbe, którego rodzice i koledzy nazywali „Mundzio”.

Festiwal zakończy się 14 sierpnia we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, który starał się wykorzystywać najnowocześniejsze osiągnięcia techniki do ewangelizacji.

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Programów Religijnych dla Dzieci MUNDI jest Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej Promyczek, a współorganizatorami Urząd Miasta i Gminy w Starym Sączu oraz Stowarzyszenie Promyczek Dzieciom.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 IXNajczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -