22 września
niedziela
Tomasza, Maurycego, Joachima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Terapia w Nowych Załubicach

Ocena: 4.8
787

W parafii św. Stanisława BiM w Nowych Załubicach powstał Ośrodek Stowarzyszenia Wsparcia i Rozwoju Lokalnego „DAR”. Pomoc w nim znajdą osoby zwłaszcza ze zwyrodnieniami oraz po udarach. 11 sierpnia budynek poświęcił bp Romuald Kamiński.

fot. Magdalena Gronek / Idziemy

– Będą zabiegi magnetoterapii, elektroterapii, laseroterapii, krioterapii oraz masażu klasycznego i relaksacyjnego. Będzie logopeda i psycholog. Z czasem planujemy wizyty fizjoterapeutów w domach pacjentów – poinformowała prezes Stowarzyszenia „DAR” Hanna Skrzypczak.

– Jest to wyjście naprzeciw potrzebom naszej lokalnej społeczności. Na terenie parafii mieszka wiele osób starszych, którym trudno dostać się do specjalisty. Chcemy, by miały dostęp do terapii – powiedział proboszcz ks. Wojciech Stępień.

– Autentyczna miłość szuka przede wszystkim dobra drugiego człowieka. Naszym obowiązkiem jest wzajemna pomoc i wsparcie. Pomnożyć chwałę Bożą, a wśród ludzi budować Królestwo Boże to nasz obowiązek – mówił biskup warszawsko-praski. Zwrócił uwagę, że fundamentem budowania relacji z innymi winna być wiara. – Człowiek nie może być niewolnikiem tego, co jest tylko doczesne, co jest czasowe. Choć trzeba szanować ziemskie życie, bo ono jest darem Boga, to jednak powinniśmy przeżywać je w perspektywie naszego ostatecznego przeznaczenia, w perspektywie życia w Królestwie Niebieskim – powiedział.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 IX

„Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!”

Dziś w Kościele: niedziela XXV tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Maurycego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Am 8, 4-7, Ps 113, 1 Tm 2, 1-8, Łk 16, 1-13
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - mimo zakończonych wakacji nie skończyły się rozpoczęte przez nas cykle filmów ze zbiorów SalveNet. Codziennie po godz. 10 prezentujemy kolejny. Zapraszamy!

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY


- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -