16 września
poniedziałek
Edyty, Korneliusza, Cypriana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W sanktuarium św. Jana Pawła II

Ocena: 0
688

– Nie będzie pokoju i jedności między ludźmi i narodami bez nawrócenia – podkreślił bp Romuald Kamiński. Z okazji nadchodzącej 100. rocznicy urodzin papieża-Polaka w powstającym w Radzyminie Sanktuarium św. Jana Pawła II rozpoczęła się nowenna narodowa.

fot. Magdalena Gronek / Idziemy

Każdego 18 dnia miesiąca w świątyni będą polecane Bogu rodziny i Ojczyzna. Do parafii wpłynęło już ponad 3,5 tys. intencji.

– Jan Paweł II powiedział, że rodziny wierzących są świętym mieszkaniem Boga, dlatego chcemy polecać Panu ich sytuacje, by je umacniał, scalał, budował ich miłość i jedność – powiedział proboszcz parafii ks. Krzysztof Ziółkowski. Zwrócił uwagę, że w listach i mailach ludzie proszą zarówno w intencji najbliższych, jak i całej naszej wspólnoty narodowej.

W homilii bp Kamiński podkreślił wartość modlitwy, zwracając uwagę, że jest ona źródłem mądrości i pozwala właściwie przeżywać swoje życie. – Jakże trudno jest nam podejmować decyzje, nawet te mniejszej wagi, już nie mówiąc o tych, które rzutują na całe nasze życie. Stąd, aby mieć światło, by nie mieć wątpliwości, trzeba te kwestie rozwiązywać na rozmowie z Bogiem – powiedział.

Podkreślił, że warunkiem trwałego pokoju między ludźmi oraz zgody i miłości jest nawrócenie. – Wszyscy muszą podjąć nawrócenie, a nie tylko jednostki. W przeciwnym razie wciąż będzie dochodziło do konfliktów – ostrzegł bp Kamiński.

Narodowa nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II zakończy się 18 maja 2020 r., dokładnie w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 września

"... nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój. Lecz powiedz słowo, a mój sługa odzyska zdrowie"

Dziś w Kościele: poniedziałek, XXIV tydzień zwykły
+ wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 1 Tm 2,1-8; Ps 28 (27),2.7.8-9, Łk 7,1-10
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - do końca lata zapraszamy do przeglądu filmów SalveNET prezentowanych podczas minionych wakacji.


- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -