10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Campus Misericordiae: obchody 6. rocznicy ŚDM

Ocena: 0
783

W najbliższy weekend na Campus Misericordiae, czyli Polu Miłosierdzia w Brzegach, odbędzie się szereg wydarzeń upamiętniających Światowe Dni Młodzieży w Polsce w 2016 r. To właśnie tam papież Franciszek spotkał się wtedy na nocnym czuwaniu z młodzieżą z całego świata.

Fot. facebook.com/SDMCampus/

 W sobotni wieczór, 30 lipca 2016 r. zgromadzonych młodych ludzi połączyła wspólna modlitwa i śpiew, które nie ustały przez całą noc. Już w ten weekend Pole Miłosierdzia ponownie wypełni się młodymi ludźmi oraz całymi rodzinami, którzy pragną wspomnieć atmosferę tamtych wyjątkowych chwil.

- W rodzinny i radosny sposób chcemy przypominać sobie przesłanie o miłosierdziu ze Światowych Dni Młodzieży. Staramy się też wcielać je w życie, dlatego zaprosiliśmy do udziału w uroczystościach 300 uchodźców z Ukrainy, przebywających w Centrum Pomocy dla Ukrainy w Grabiu, które uciekając przed wojną, znalazły bezpieczne schronienie na wielickiej ziemi - wyjaśnia burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

W sobotę 30 lipca modlitewne spotkanie 6. rocznicę ŚDM rozpocznie koronka do Bożego miłosierdzia o godz. 15:00. Trzy godziny później odbędzie się koncert Scholi „Hosanna” pod kierunkiem Magdaleny Luraniec, a po niej zaprezentuje się Orkiestra Baczków pod batutą Wojciecha Zwierniaka, której towarzyszyć będzie o. Łukasz Buksa OFM.

W niedzielę 31 lipca obchody także rozpoczną się o godz. 15:00 modlitwą do Bożego miłosierdzia. Następnie o godz. 18:00 na Campus Misericordiae sprawowana będzie uroczysta Msza św., a zaraz po niej na plenerowej scenie wystąpi Mała Armia Janosika - największa kapela góralska w Polsce, licząca 180 członków w wieku od 3 do 70 lat, której przewodzi Damian Pałasz.

W trakcie trwania uroczystości w Domu Młodych wystawiony będzie Najświętszy Sakrament.

Sercem Campus Misericordiae jest Dom Miłosierdzia, w którym codziennie przebywają ludzie starsi i potrzebujący. W domu tym znajduje się również kopia figury Matki Bożej z Loreto podarowana przez młodzież włoską polskiej młodzieży, gospodarzy 31. Światowych Dni Młodzieży.

Obok Domu Miłosierdzia działa Centrum Caritas Chleb Miłosierdzia, gdzie każdego dnia osoby w trudnej sytuacji życiowej otrzymują żywność. Tuż obok Ronda Światowych Dni Młodzieży powstał park, którego sercem jest kopia Bramy Miłosierdzia, przez którą przeszedł papież Franciszek z młodymi z całego świata, rozpoczynając nocne czuwanie 30 lipca 2016 r.

W bliskości Domu Miłosierdzia powstał także Dom Młodych w odpowiedzi na licznie przybywające grupy pielgrzymkowe, które chciałyby w tym miejscu spotkać się i pomodlić. W jego wnętrzu znajdują się symbole Światowych Dni Młodzieży - krzyż i ikona Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego.

Szczególna sytuacja wydarzyła się w tym roku, gdy świat dotknęła tragedia wojny w Ukrainie. W bliskości Campus Misericordiae powstało Centrum Pomocy Ukrainie w Grabiu. W tym miejscu tysiące osób dotkniętych dramatem wojny znalazło ciepłe schronienie, jedzenie i pomoc w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Stąd też dostarczana jest na Ukrainę pomoc humanitarna.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 sierpnia

Środa, XIX Tydzień zwykły – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną,
a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 12, 24-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter