12 sierpnia
środa
Innocentego, Lecha, Euzebii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bieżące Informacje z Warszawy i okolic

Ocena: 5
2604
Fot. pixabay.com/CCO

Ponad połowa cudzoziemców wyzdrowiała. W ośrodku dla cudzoziemców na warszawskim Targówku wyzdrowiała ponad połowa mieszkańców, u których wykryto zakażenie koronawirusem. Chorych pozostaje 28 osób, czyli o 35 mniej niż na początku miesiąca – poinformował Urząd do Spraw Cudzoziemców. Na początku czerwca zakażonych było 63 mieszkańców, z czego czworo wymagało hospitalizacji.

Bilet Turysty na wakacje. Od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r. przy przejazdach pociągami Kolei Mazowieckich, pasażerowie będą mogli korzystać z Biletu Turysty. Dzięki niemu można podróżować po Mazowszu, a dodatkowo uzyskać zniżkę na zwiedzanie placówek uczestniczących w akcji Koleją do Kultury.

Przedłużenie Biletów Metropolitalnych. Urząd gminy Otwock informujemy, że ważność kart Biletu Metropolitalnego została przedłużona do dnia 31 grudnia 2020 r.

Przywrócenie lokalnych rozkładów jazdy „elki”. W ostatnich miesiącach, z powodu epidemii koronawirusa zmienione zostało kursowanie autobusów niektórych linii lokalnych. Od 1 lipca "elki" wróciły do swoich normalnych rozkładów. Więcej na stronie wtp.waw.pl.

Muzeum w Palmirach. Od 19 czerwca otwiera się ponownie Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, czynne od piątku do niedzieli w godz. 10.00-18.00. Ruszył autobus linii 800, który ułatwia dotarcie do Muzeum z przystanku Metro Młociny. Linia kursuje tylko w weekendy i święta.

Piaseczyńsko-Grójecka Kolejka Wąskotorowa. W każdą sobotę, od 4 lipca do 30 września, można wybrać się na przejażdżkę kolejką wąskotorową z Piaseczna przez Runów do Tarczyna i z powrotem. Bilety na przejazd koleją można kupić na stronie www.bilety.kolejka-piaseczno.pl lub w kasie przed odjazdem pociągu - będą wtedy jednak droższe o pięć złotych.

Pociągiem nad Zalew Zegrzyński. Od 4 lipca Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia weekendowe kursy Szybkiej Kolei Miejskiej do Radzymina przez Nieporęt. W kierunku Radzymina odjazdy ze stacji Warszawa Gdańska zaplanowano o godz.: 9.38, 11.34, 13.33, 15.34 i 17.31. W przeciwnym kierunku pociągi będą odjeżdżały z Radzymina o godz.: 11.32, 13.31, 15.30, 17.16 (w niedzielę, 23 sierpnia wyjątkowo o godz. 17.24) i o 19.30.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 sierpnia

Środa, XIX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
«Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 9,1-7;10,18-22; Ps 113,1b-6; Mt 18,15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
12 sierpnia - Parafia MB Częstochowskiej w Wołominie

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter