29 października
czwartek
Euzebii, Wioletty, Felicjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Blisko Nas (bieżące informacje)

Ocena: 3.06625
3751

Katedra św. Floriana, fot. McBartosz/ kościół św. Antoniego z Padwy, fot. Wistula, licencja CC BY-SA 3.0, wikimedia commons/panoramy: fot. pixabay.com/CCO

Kursy przedmałżeńskie w diecezji warszawsko-praskiej: DW-P: kursy przedmałżeńskie - jesień 2020

Wystawa o Janie Pawle II.
Muzeum Archidiecezji Warszawskiej przy ul. Dziekania 1, zaprasza na wystawę i spotkanie „Jan Paweł II w oczach artystów medalierów oraz w relacji młodszego brata”, 13 października o godz. 17. 30. Gościem specjalnym będzie brat Marian Markiewicz CFCI, który w Rzymie był kierowcą kard. Karola Wojtyły.

Kurs lektorski 2020/2021 – Dekanat Rembertowski. Dziekan Dekanatu Rembertowskiego wraz z proboszczem parafii św. Hieronima zapraszają ministrantów posługujących w parafiach dekanatu i pragnących służyć Chrystusowi i Kościołowi poprzez czytanie Słowa Bożego w czasie liturgii, na roczny kurs przygotowujący do posługi lektora. Zapisy do 20 października. Więcej

Rekolekcje kapłańskie w Diecezjalnym Domu Księży Emerytów. W dniach 18-21 października odbędą się rekolekcje dla kapłanów w DDKE, ul. Doktora Józefa Geislera 18 w Otwocku. Skupienie poprowadzi o. Marek Grzelczak OP. Zgłoszenia do ks. Dyrektora, koszt pobytu – dobrowolna ofiara.

Doroczne rekolekcje kapłańskie. Rekolekcje kapłańskie w Diecezji Warszawsko-Praskiej odbędą się w terminie 3-6 listopada w Domu św. Siostry Faustyny Ostrówku. Rozpoczęcie – 3 listopada o godz. 18.00, zakończenie 6 listopada ok. godz. 13.00. Zapisy u kanclerza Kurii, ks. Dariusza Szczepaniuka. Koszt - 350 zł będzie jednocześnie wsparciem pracy Sióstr w diecezjalnej placówce misyjnej w Sierra Leone.

Spotkania dla młodych małżeństw „Słowa do pary”. W kościele o. dominikanów pw. św. Jacka, ul. Freta 8/10 rozpoczął się 10 października o godz. 10.00 cykl spotkań dla młodych małżeństw.

Koronawirus w warszawskich szkołach. Liczba zakażeń w stołecznych placówkach oświatowych systematycznie wzrasta. Przez pierwsze 3 tygodnie odnotowano wynik pozytywny u 21 nauczycieli, 35 uczniów oraz 5 pracowników administracji. 356 osób znalazło się na kwarantannie.

COVID-19 na budowie stołecznego Metra. Aż 23 budowniczych zajmujących się głównie drążeniem tunelu, otrzymało wynik pozytywny na obecność COVID-19. W związku z tym jedna z dwóch tarcz nie rozpoczęła pracy. Nie wiadomo kiedy wystartuje druga tarcza drążąca tunel na Bemowie.

Stypendia JPII dla studentów. Kandydaci wypełniają elektroniczny wniosek na stronie www.um.warszawa.pl/stypendia, a następnie zarejestrowany  formularz wysyłają w wersji papierowej wraz z załącznikami na adres: Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, 00-372 Warszawa lub składają osobiście do specjalnej skrzynki podawczej w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -16.00).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 października

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Przyobleczcie pełną zbroję Bożą.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 6,10-20; Ps 144,1b-2.9-10; Łk 13,31-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter