2 kwietnia
niedziela
Wladyslawa, Franciszka, Teodozji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Blisko Nas: bieżące wydarzenia z Warszawy i Mazowsza (czerwiec)

Ocena: 4.35
1683

Apel Drabiny Jakubowej. – Zapraszam księży, osoby zakonne, katechetów pracujących w parafiach archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej do organizowania parafialnych duszpasterstw osób niepełnosprawnych Drabiny Jakubowej. Możemy przeszkolić chętne osoby, podzielić się dobrze funkcjonującym systemem szkoleniowym oraz informatycznym. W parafiach istnieje ogromna potrzeba opiekunów duchowych osób niepełnosprawnych – mówi duszpasterz Drabiny Jakubowej przy parafii św. Alojzego Orione na ul. Lindleya 12 w Warszawie, ks. Łukasz Mikołajczyk FDP. Więcej inf. pod nr. tel. 796 - 899 - 047, e-mail: kontakt@drabinajakubowa.pl.

Poszukiwani wolontariusze. Istnieje możliwość wyjazdu wakacyjnego z Duszpasterstwem Drabina Jakubowa jako wolontariusz osoby niepełnosprawnej. 03-10.07 turnus rodzinny w Brańszczyku. 10-16.07 turnus mobilny w Białymstoku. 12-14.07 szkolenie, 14-21.07 turnus I w Brańszczyku. 23-25.07 szkolenie, 25.07-01.08 turnus II w Brańszczyku. 03-05.08 szkolenie, 05.08-12.08 turnus III w Brańszczyku. 15-17.08 szkolenie, 17.08-24.08 turnus IV w Brańszczyku. Link do zapisów: www.zaplecze.drabinajakubowa.pl

Wystawa Corpus Christi. W ramach cyklu wykładów „Varsovia. Ars et historia” w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, odbędzie się 21 czerwca o godz. 17.30 wystawa „Corpus Christi – reservatio et adoratio. O sposobach przechowywania Eucharystii w dawnych czasach”. Bilet: 15 zł do nabycia w kasie muzeum. Spotkanie w sali na parterze budynku muzeum – ul. Dziekania 1, Warszawa, Stare Miasto
.
Peregrynacja obrazu. Kopia obrazu N.M.P. Matki Kościoła Służy Kościelnej Totus Tuus w najbliższym czasie nawiedzi w dniach 18 czerwca - 25 czerwca parafię św. Jana Chrzciciela przy ul. Prymasa Tysiąclecia 17 w Nadmie.

Uroczyste zakończenie synodu. W archikatedrze warszawskiej 24 czerwca o godz. 19.00, podczas uroczystości św. Jana Chrzciciela zakończy się etap diecezjalny synodu. W bazylice archikatedralnej spotkają się tego dnia proboszczowie i wierni świeccy zaangażowani w konsultacje synodalne. Zgromadzonym zostanie przedstawiony dokument synodalny archidiecezji warszawskiej.

Pielgrzymka do Gietrzwałdu i Głotowa. 25 czerwca parafia Nawrócenia św. Pawła przy ul. Kobielskiej 10 w Warszawie, zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Głotowa (Warmińskiej Kalwarii). Wyjazd o godz. 6.30, powrót na ok. 20.00. Koszt 70zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Nauka z Prymasem. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich „Skarb Serca” prowadzi rekrutację dzieci od 5 do 12 lat, klasy 0-6 do Szkoły Podstawowej im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego  w Kobierne 43 C w gminie Dębe Wielkie. Więcej inf. pod nr tel. 693 992 945.

Zapisy na adorację. Parafia Najświętszego Ciała i Krwi w Legionowie zaprasza do adoracji Najświętszego Sakramentu i zapisywanie się na dyżury adoracyjne. – W kaplicy z lewej strony na półce znajduje się lista na którą można zapisać się w czerwcu. Jeśli nie będzie chętnych do modlitwy w określonych godzinach będziemy zmuszeni w tym czasie zamykać kaplicę – informuje parafia.

Rekolekcje w Duchu świętym. Parafia św. Huberta przy ul. Białej Brzozy 23 w Zalesiu Górnym zaprasza na rekolekcje pt. „o radości w Duchu świętym”. Rozpoczęcie 17 lipca o godz. 17.00, zakończenie 23 lipca o godz. 14.00. Zapisy poprzez stronę internetową: www.swietarodzina.org.

Za wstawiennictwem św. Szarbela. Każdego 28 dnia miesiąca o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Tadeusza Kościuszki 41 w Milanówku odprawiana jest Msza Święta za wstawiennictwem św. Szarbela. Po niej litania do świętego oraz namaszczenie olejem.

Malowany świat. Parafia św. Marii Magdaleny przy ul. Ks. H. Słojewskiego 19 w Magdalence, zaprasza 19 czerwca do Domu Miłosierdzia na wystawę malarstwa pt. „Malowany świat” autorstwa p. Małgorzaty Czernik.

Zapisy. Parafia Narodzenia Pańskiego przy ul. Ostrobramskiej  72, zaprasza chłopców, którzy przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej, aby zapisywali się do służby liturgicznej ołtarza, czyli kandydatów na ministrantów oraz dzieci rocznicowe i starsze. Zapisy po każdej Mszy świętej niedzielnej w zakrystii.

Ponownie otwarta. Kaplica w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Poniatowskiego 29 w Zielonce jest już otwarta dla przychodzących z zewnątrz. Msze św. są odprawiane tylko w piątki o godz. 9.30.

Bieg pamięci. Zapisy do 31. Biegu Powstania Warszawskiego potrwają do 28 lipca 2022 r. Najłatwiej zapisać się online na stronie www.BiegPowstaniaWarszawskiego.pl. Bieg odbędzie się 30 lipca. Dla uczestników przygotowano dwie trasy: 5 oraz 10-kilometrową. Start biegu na 5 km nastąpi o godz. 20.30, a na 10 km o godz. 21.00.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 kwietnia

Niedziela Palmowa
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci,
i to śmierci krzyżowej.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26,14-27,66
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Rozdarta zasłona


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter