22 maja
środa
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Blisko Nas: bieżące wydarzenia z Warszawy i Mazowsza (kwiecień)

Ocena: 0
1340

Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami z regionu.

fot. arch.www.idziemy.pl

Święto strażaków. W konkatedrze na Kamionku odbędzie się 4 maja o godz. 8.00 uroczysta Eucharystia z okazji wspomnienia św. Floriana - patrona strażaków. Udział potwierdzili przedstawiciele Wyższej Szkoła Pożarniczej w Warszawie. Mszy będzie przewodniczył bp Romuald Kamiński.

Odpust u MB Łaskawej. Jezuici z sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej 10 w Warszawie, zapraszają na uroczystości odpustowe, 14 maja o godz. 19.00 odbędą się główne obchody, które rozpoczną się procesją z sanktuarium, wzdłuż wewnętrznych murów obronnych Starego Miasta, z zabytkową siedemnastowieczną figurą Maryi. Na godz. 20.00 zaplanowana jest uroczysta Msza św., której przewodniczył będzie ks. bp Michał Janocha. Po Eucharystii wspólne odśpiewania Akatystu ku czci Matki Bożej. Za uczestnictwo we Mszy św. tego dnia w sanktuarium, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Peregrynacja obrazu. Kopia obrazu NMP Matki Kościoła - patronki Totus Tuus w DW-P,  nawiedzi w dniach od 30 kwietnia do 7 maja parafię Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku, a  od 7 do 14 maja parafię Przemienienia Pańskiego w Radzyminie.

Narodowe Czytanie w DW-P. W ramach Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego 1 maja o godz. 12.30 w parafii Najczystszego Serca Maryi przy pl. Szembeka na warszawskim Grochowie o godz. 12.30, rozpocznie się w ogrodzie parafialnym wspólnotowe czytanie wybranych fragmentów Ewangelii według św. Łukasza wraz z dzieleniem się świadectwami na temat wpływu Pisma Świętego na życie osobiste. Czytanie będzie poprzedzone Mszą świętą o godz. 11.00, z której transmisję przeprowadzi TVP3 Warszawa.

Diecezjalne Spotkanie Synodalne. W Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19, odbędzie się 24 maja o godz. 18.00, szóste spotkanie w ramach konsultacji synodalnych na poziomie diecezjalnym.

Synodalne dla młodzieży. W Domu Arcybiskupów Warszawskich, zaplanowano na 14 maja o godz. 18.00, drugie otwarte spotkanie synodalne młodzieży pt. „No wreszcie. Porozmawiajmy o Kościele marzeń”.

Dla rozeznających. Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w Warszawie, zapraszają na rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 20-22 maja. Do udziału w rekolekcjach są zaproszeni mężczyźni – uczniowie dwóch ostatnich klas szkoły średniej, studenci, ale również osoby pracujące. Podczas rekolekcji do modlitwy będą potrzebne Pismo Święte, długopis i notatnik. Zapisy przez stronę www.wmsd.waw.pl.

Rekolekcje loretańskie. Siostry Loretanki zapraszają na rekolekcje pt. „Nie musisz być idealny, aby być świętym” do sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto, które poprowadzi ks. Michał Pierzchała – doktorant w Sekcji Teologii Moralnej na KUL w Lublinie. Rekolekcje rozpoczną się 6 maja o godz. 18.00; potrwają do 8 maja, do godz. 15.00. W programie konferencje, modlitwa Słowem Bożym, Eucharystia, adoracja, możliwość rozmowy i spowiedzi świętej. Zgłoszenia i informacje centrum@loretto.pl, tel. 510 099 949.

Ku czci Patrona Polski. W sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie, będą miały miejsce 16 maja o godz. 18.00 główne obchody ku czci św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

Konwersatorium z Prymasem. W archikatedrze warszawskiej, odbędzie się 4 maja o godz. 19.30 kolejne „Konwersatorium Błogosławiony Prymas Tysiąclecia mówi do nas”, tym razem pt. „ Obrońca godności człowieka…”.

Adoracja z rozważaniami. W I czwartek miesiąca 5 maja w archikatedrze warszawskiej, po mszy świętej o 19.00, do 21.00 będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów z rozważaniami kard. Wyszyńskiego, poprowadzi ją grupa modlitewna Anima. W czasie adoracji cisza, medytacja słów Biblii, śpiew.

Majówka z koleją. Koleje Mazowieckie przygotowały specjalny bilet na „majówkę”. Oferta „bilet wycieczkowy” obowiązuje w terminie od 29 kwietnia od godz. 18.00 do 3 maja do godz. 24.00. Na podstawie biletu można korzystać z przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich w relacji do 200 km. Termin ważności biletu wycieczkowego „tam” lub „tam i z powrotem” (bez względu na odległość) wynosi jeden dzień. Podróż musi być ukończona do godz. 24.00 terminu ważności biletu. Posiadając bilet wycieczkowy można skorzystać ze zniżek w ramach akcji: „Koleją do kultury”, odwiedzić m.in. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie czy Muzeum Orła Białego w Skarżysku–Kamiennej. Szczegółowe inf. na stronie: www.mazowieckie.com.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 maja

Środa, VII Tydzień wielkanocny
Wspomnienie św. Rity z Cascii
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 21, 15-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter