16 maja
poniedziałek
Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Blisko Nas: bieżące wydarzenia z Warszawy i Mazowsza (maj)

Ocena: 0
361

Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami z regionu.

fot. arch.www.idziemy.pl

Pierwszy diakon. Święcenia diakonatu stałego, pierwsze w diecezji warszawsko-praskiej otrzyma 14 maja o godz. 11.00 w konkatedrze na Kamionku, szafarz nadzwyczajny Kazimierz Adamaszek z par. Zmartwychwstania Pańskiego w Warszawie.
    
Święcenia diakonatu w AW. W kościele seminaryjnym na Starym Mieście 14 maja o godz. 16.00 święcenia diakonatu przyjmą Alumni Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

Peregrynacja obrazu. Kopia obrazu NMP Matki Kościoła - patronki Totus Tuus w DW-P,  nawiedzi w dniach od 7 do 14 maja par. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, a od 14 -21 maja znajdzie się w par. św. Trójcy w Ząbkach.

Muzykolekcje o świetle. W parafii św. Jakuba Apostoła przy ul. Grójeckiej 38 w Warszawie, rozpoczną się 27 maja „Muzykolekcje”. To synteza rekolekcji inspirowanych charyzmatem Ruchu Światło-Życie i warsztatów muzycznych prowadzonych przez doświadczonych muzyków i kompozytorów. Finał Muzykolekcji będzie miał formę ewangelizacji i spotkania modlitewnego, w formie otwartego koncertu pod tytułem Miastu i Światu. Koncert wieńczący wydarzenie odbędzie się 12 czerwca o godz. 18.00 na Placu Zamkowym w Warszawie. Zapisy na stronie www.muzykolekcje.pl.

Modlitwa o odrodzenie Warszawy. Siostry Rodziny Maryi zapraszają  17 maja na godz. 19.00 do kaplicy przy ul. Hożej  53  w Warszawie, na kolejne spotkanie w Roku św. Zygmunta Felińskiego, by modlić się za wstawiennictwem arcybiskupa Warszawy i założyciela zgromadzenia o duchowe odrodzenie stolicy. W programie:  adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Zygmunta.

Rekolekcje dla seniorów. Siostry loretanki zapraszają na rekolekcje dla seniorów w dniach 27-29 maja. W programie: Eucharystia, konferencje, adoracja, możliwość spowiedzi świętej i rozmowy indywidualnej. Rozpoczęcie o godz. 18.00, zakończenie  o godz. 15.00. Prowadzenie: o. Jerzy Grzanka CCSS. Zapisy i informacja: e-mail: rekolekcje@loretto.pl, tel.: 511 219 439, 29/741 17 87

Święcenia kapłańskie. W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, odbędą się 28 maja o godz. 10.00  we wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego święcenia prezbiteratu,  które przyjmą diakoni, alumni dwóch warszawskich seminariów: Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego i Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater.

Wmurowanie kamienia węgielnego. Parafia św. Rity z Cascii przy ul. Żupniczej 27 w Warszawie, zaprasza 22 maja na uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod kościół. W programie: o godz. 17.00 nabożeństwo do świętej, godz. 18.00 uroczysta Msza św. z wmurowaniem kamienia węgielnego.

Nowy rok w seminarium. Rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego DW-P, na rok akademicki 2022/2023, będzie prowadzona w dniach od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 r. Wszystkich chętnych seminarium prosi o wcześniejszy kontakt telefoniczny (tel. 515 23 23 27) lub mailowy (kontakt@wsddwp.edu.pl). Więcej inf. znajduje się www.sddwp.edu.pl/rekrutacja/.

Rozeznaj powołanie. Alumni Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, zapraszają na rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 20-22 maja. To propozycja dla mężczyzn uczniów ostatnich klas liceum i studentów. Zapisy są prowadzone przez formularz  na stronie internetowej www.wmsd.waw.pl

Obserwacje u orionistów. Dom formacyjny Księży Orionistów przy ul. Odsieczy Wiednia 13 w Warszawie, zaprasza w dniach 20-22 maja na rekolekcje dla rozeznających powołanie pt. „Drzwi otwarte w seminarium. Przyjedź, zobacz, rozeznaj”. Szczegółowe inf. u Bartosza Uszyńskiego tel. 795-127-451.

Dzień skupienia dla dziewcząt. Dominikanki Misjonarki Jezusa i Maryi, zapraszają na Dzień Skupienia dla Dziewcząt pt. „Rozumem czy sercem… czyli o uczuciach na modlitwie”, który odbędzie się 28 maja w godz. 10.00-16.00 w Domu św. Jacka przy ul. Piaskowej 48 w Józefowie k. Otwocka przy. Zgłoszenia u s. Beaty e-mail: beata@wp.pl

Spotkanie dla księży. Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, ks. Michał Dziedzic, zaprasza na spotkanie informacyjne księży zainteresowanych wyjazdem do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży w 2023 r. (przełom lipca i sierpnia). Spotkanie odbędzie się 21 maja o godz. 12.00 w sali duszpasterstwa młodzieży przy ul. Floriańskiej 3 (wejście przy kancelarii). Duszpasterz prosi o zgłoszenie obecności e-mailem: sekretariat@sdm.waw.pl lub tel.512 913 429.

Spotkanie młodych. Ks. Dziedzic w związku ze zbliżającym się 4 czerwca XXVI Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 na Polach Lednickich pod hasłem „Na krańce świata”, prosi kapłanów o przesłanie informacji, na podany adres mailowy, które parafie organizują wyjazd: sekretariat@sdm.waw.pl.

Kompas Życia. Duszpasterstwo Młodzieży DW-P, zaprasza 26 maja o godz. 18.00 na kolejne spotkanie formacyjne pt. „Kompas Życia”, które odbędzie się w siedzibie duszpasterstwa przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie.

Jarmark św. Dominika. Bracia dominikanie  z parafii św. Dominika przy ul. Dominikańskiej 2 w Warszawie, zapraszają na XXI Jarmark św. Dominika na Służewie, który odbędzie się 29 maja w godz. 10.30-22.00 na placu przy klasztorze. Jak co roku w strefie dziecka animatorzy zapewnią najmłodszym wiele rozrywek, a starsi będą mogli odpocząć w strefie relaksu. Tego dnia otwarty będzie ogród dominikański. Dodatkowe inf. www.jarmark.sluzew.dominikanie.pl

Trwający Synod. W Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19, odbędzie się 24 maja o godz. 18.00, szóste spotkanie w ramach konsultacji synodalnych na poziomie diecezjalnym.

W intencji kanonizacji. W kościele akademickim św. Anny na Starym Mieście w Warszawie, odbywają się cyklicznie Msze św. w intencji kanonizacji Patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa, najbliższe 23 maja i 30 maja o godz. 15.00.

Ja to w Bogu. Oriońskie Duszpasterstwo Drabina Jakubowa z Warszawy, którą tworzą wolontariusze i osoby niepełnosprawne, zaprasza na coniedzielne spotkania z modlitwą i uwielbieniem Pana Jezusa „Ja to w Bogu”. Najbliższe spotkanie 22 maja o godz. 20.00 w siedzibie duszpasterstwa przy ul. Lindleya 12 w Warszawie lub on-line transmisja na żywo na profilu Facebook Drabiny Jakubowej.

Katolickie Warsztaty Taneczne. Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów przy ul. Markiewicza 1 na warszawskim Bemowie, zaprasza 21 maja w godz. 9.30- 19.00 i 22 maja między 10.00-15.00 osoby od 20 roku życia na Ogólnopolskie Katolickie Warsztaty Taneczne od Podstaw. Można przyjechać samemu/samej lub w parze. Więcej inf. na www.katolickiewarsztatytaneczne.pl lub tel. 727-904-522.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 maja

Poniedziałek, V Tydzień Wielkanocny
Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika
...aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 17,20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter