4 lipca
sobota
Odona, Malwiny, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Boże Ciało w diecezji warszawsko-praskiej

Ocena: 0
101

- Chrześcijanin - uczeń Jezusa powinien w pierwszej kolejności zapragnąć dobrego rozumienia Daru Eucharystii i życia tym Darem. W Eucharystii Jezus staje się nadzwyczajnie bliski i oddany człowiekowi. Nie dziwi nas zatem, że Szatan na różny sposób zwodzi człowieka, aby odstąpił od tej bliskości. Przeróżne formy znieważania Jezusa w Ewangelii dokonują ogromnego spustoszenia w duszy ludzkiej - mówił podczas kazania przy czwartym ołtarzu Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński.

Fot. kleryk Grzegorz Ogórek

- Naszą odpowiedzią powinno być jeszcze większe pragnienie przyjaźni z Jezusem Eucharystycznym. Miłość do Jezusa nakłada na nas zadanie troski o zbawienie bliźniego - dodał.

Ordynariusz Diecezji Warszawsko Praskiej zwrócił uwagę na szczególne miejsce rodziny we wspólnocie Kościoła: Idąc dzisiaj z naszym Panem ulicami czcigodnej Pragi przechodzimy obok codziennych miejsc życia i funkcjonowania naszych rodzin. Małżeństwo i rodzina potrzebują całkowitego zanurzenia w mocy i świętości Boga, który ich uzdolni do wypełnienia powierzonych zadań. Nikt o własnych siłach tego nie uczyni. Stąd tak bardzo ważne są: sakrament małżeństwa, wspólnota modlitwy w małżeństwie i rodzinie, wspólne uczestniczenie w Eucharystii oraz wspólnota stołu i zamieszkania.

Uroczystości w Katedrze Warszawsko-Praskiej rozpoczęły się od Mszy Świętej o godzinie 10. Eucharystii przewodniczył Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński, a koncelebrował Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej Marek Solarczyk.

Po Mszy Świętej przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem poprowadzona ulicami: al. Solidarności, Jagiellońską, bł. ks. Kłopotowskiego oraz Sierakowskiego. Ołtarze, przy których zatrzymała się procesja zostały umiejscowione przy: VIII LO im. Władysława IV, siedzibie Kurii u zbiegu ulic Floriańskiej, Jagiellońskiej i Kłopotowskiego, Domu Zakonnym Sióstr Loretanek oraz na placu przed Katedrą. Dekoracje ołtarzy zostały przygotowane przez: Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II, strażaków, Siostry Loretanki oraz parafian z Katedry.

Po raz dziewiąty dywan kwiatowy wzdłuż ławek w Katedrze ułożyli uczniowie i ich rodzice ze szkoły Strumienie z Józefowa.

Uroczystości uświetnili: chór Musica Sacra pod dyr. Pawła Łukaszewskiego oraz Orkiestra Miejska z Wołomina pod dyr. Łukasza Wojakowskiego.

Fotorelacja: www.dw-p.pl/6504

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
albo wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej
Pan sam szczęściem obdarzy, *
a nasza ziemia wyda swój owoc.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Am 9,11-1; Ps 85,9.11-14; Mt 9,14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter