29 maja
piątek
Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Forum Młodych 2019

Ocena: 0
745

Wyśmienita atmosfera, porywające tematy. I przede wszystkim goście, niebojący się trudnych pytań młodych uczestników – to tylko niektóre z elementów, które charakteryzuje Forum Młodych, organizowane przez Skautów Europy. W tegorocznym Forum Młodych poruszone zostaną ważkie zagadnienia ze świata, jak również i te dotyczące relacji międzynarodowych, międzyludzkich czy ponadczasowego znaczenia nauczania Jana Pawła II.

fot. Organizatorzy

To nie pierwszy raz, kiedy Skauci Europy z Polski organizują takie wydarzenie. Każdego roku zapraszają niesamowite osobistości, ważne osoby ze świata nauki, mediów, infuencerów jutra - którzy przeprowadzają konferencje dla przewodniczek i wędrowników szefowych i szefów oraz Harcerek i Harcerzy Rzeczypospolitej, działających w ramach Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” oraz ich przyjaciół i osoby spoza ruchu, zainteresowane Forum Młodych.

Ewenementem tego spotkania jest fakt, iż jest ono organizowane przez młodych dla młodych - to uczestnicy spotkania decydują jakie tematy chcą, by były poruszane podczas tych dwóch dni eventu. Szefowie i szefowe, by móc swoją wiedzę przekazać podopiecznym, kształcą się właśnie podczas Forum Młodych, czerpią wiedzę od prelegentów. oprócz pogłębienia swojej wiedzy, uczestnicy spotkania mają możliwość spędzenia czasu w gronie młodych ludzi, wyznających podobne wartości, wzięcia udziału w konkursach oraz przetańczenia sobotniego wieczoru.

Tegoroczne Forum odbędzie się w dniach 30 listopada - 1 grudnia w budynku Centralnej Biblioteki Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie. W planie znajdują się konferencje z ciekawymi gośćmi oraz niepowtarzalna zabawa andrzejkowa w stylu retro.

"Rzymska dusza Europy”, "Lider w akcji,” czy "Więcej niż słowa - o znaczeniu naszych gestów,” to tylko niektóre tematy sobotnich i niedzielnych konferencji.

Wszystkich zainteresowanych dokładniejszymi informacjami na temat Forum Młodych 2019 zapraszamy na naszą stronę na portalu Facebook, lub na stronę internetową.

******

Organizatorem Forum Młodych jest Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” należące do Federacji Skautingu Europejskiego, zwane w skrócie Skautami Europy. Skauci Europy jest to ruch wychowawczy dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, prowadzony przez kadrę wychowawczą, którą stanowią młodzi w wieku 18-26 lat i więcej wraz z udziałem dorosłych oraz rodziców, którzy pomagają młodym stworzyć wielki świat młodzieńczej przygody. Ruch ten oparty jest na metodzie skautowej Roberta Baden-Powella, pedagogice skautingu katolickiego, stworzonej przez francuskiego jezuitę o. Jakuba Sevin oraz tradycjach przedwojennego harcerstwa polskiego. Skauci Europy dzielą się na trzy gałęzie: wilczki (8-12 lat), harcerki i harcerze (12-17 lat), przewodniczki i wędrownicy (powyżej 17 lat). Ruch ten działa w wielu krajach Europy i posiada status prywatnego stowarzyszenia wiernych prawa pontyfikalnego, nadanego przez Stolicę Apostolską w 2003 roku.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 maja

Piątek, VII Tydzień Wielkanocny
+ Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
Błogosław, duszo moja, Pana *
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dz 25,13-21;Ps 103,1b-2.11-12.19-20b;J 21,15-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter