1 grudnia
wtorek
Natalii, Eligiusza, Edmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Msza Święta w intencji strażaków

Ocena: 0
2252

We wspomnienie św. Floriana Męczennika 4 maja odbyła się w Bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie Msza święta w intencji strażaków, której przewodniczył  bp warszawsko-praski Romuald Kamiński.  W świątyni zgromadzili się przedstawiciele służb pożarniczych.

fot.Jan Sędek

Dzisiaj liturgia podsuwa nam takiego młodzieńca, który miał ogromne pragnienie zrozumienia istoty swojego życia. Jako bardzo młody człowiek został powołany do armii rzymskiej. Żołnierze nad którymi sprawował dowództwo, stali się również chrześcijanami.To właśnie w czasach prześladowań doprowadziło go do tego, że umarł śmiercią męczeńską. Jego dewizą życiową było powierzyć siebie i innych Panu Bogu. Kiedy w XVI w. płonął Kraków tam, gdzie był Kościół św. Floriana, ta część miasta ocalała. Stąd to przekonanie i głęboką ufność w pośrednictwo św. Floriana

– mówił podczas homilii Biskup Romuald Kamiński.

Słowa podziękowania za opiekę duszpasterską, sprawowaną liturgię oraz błogosławieństwo przekazał starszy brygadier Andrzej Bartkowiak Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. – Księże biskupie, Bóg zapłać za homilie. Czas jest trudny, modlitwa jest nam dzisiaj bardzo potrzebna, w każdej chwili, godzinie, minucie. Prosimy o błogosławieństwo na ten trudny czas. Ze swojej strony obiecujemy, że pełnimy wszystko to, co nasz patron niósł ze sobą w sercu – podsumował. Pod tablicą upamiętniającą zmarłych i poległych strażaków po zakończeniu uroczystości Komendant złożył wieniec.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 1 grudnia

Wtorek, I Tydzień Adwentu
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Karola de Foucauld
Oto nasz Pan przyjdzie z mocą
i oświeci oczy sług swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 11,1-10; Ps 72,1b-2.7-8.12-13.17; Łk 10,21-24
+ Komentarz do czytań1 (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz do czytań2 (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter