28 września
poniedziałek
Waclawa, Tymona, Marka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nocna Rowerowa Droga Krzyżowa

Ocena: 0
984

Droga Krzyżowa wyruszy w piątek 27 marca br., natomiast zgłoszenia udziału są przyjmowane do 25 marca. "Warto wyjść ze strefy komfortu, aby przekroczyć granice swoich możliwości"- zachęca ks. Kamil Leszczyński, duszpasterz STUDENT+ Duszpasterstwa Akademickiego i Postakademickiego.

Źródło: materiały organizatorów

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20:00 mszą świętą w parafii NMP Matki Zbawiciela na Mokotowie. Po uroczystym błogosławieństwie miłośnicy jednośladów wyruszą na Nocną Rowerową Drogę Krzyżową.

Droga Krzyżowa, to nie tylko nabożeństwo odprawiane w Wielkim Poście w kościele, ale przede wszystkim duchowość pasyjna. Pragnienie zjednoczenia się z cierpiącym Chrystusem, który pomimo trudu oraz bólu nie staje w miejscu, ale realizuje wolę Bożą do końca

- podkreśla ks. Kamil Leszczyński.

Trasa Drogi Krzyżowej będzie przebiegała wzdłuż granic stolicy, które mają pewne metaforyczne znaczenie.

Chcemy pokonywać własne granice – swoich możliwości, sił fizycznych, psychicznych i przede wszystkim granice duchowe

- mówi duszpasterz.

Każdy uczestnik otrzyma ślad trasy (w formie .gpx) oraz rozważania drogi krzyżowej. Wszystkie stacje zostały zaplanowane przy kościołach i kapliczkach. Dystans do pokonania to 145 km.

W pierwszej chwili może się on wydawać poza zasięgiem. Jednak to szansa, aby w zmęczeniu, bólu czy braku sił zjednoczyć się z Jezusem niosącym krzyż. Warto wyjść ze strefy komfortu, aby przekroczyć granice swoich możliwości

- dodaje ks. Kamil Leszczyński.

Duszpasterz akademicki podkreśla, że każdy pokonuje trasę we własnym zakresie, odpowiada za swoje przygotowanie fizyczne jak i przygotowanie techniczne roweru oraz przestrzeganie przepisów drogowych.

Inicjatorami wydarzenia są: Warszawska Pielgrzymka Rowerowa gr. żółto-niebieska WAPM oraz STUDENT+ Duszpasterstwo Akademickie i Postakademickie.

Zgłoszenia są przyjmowanie poprzez > formularz < do 25 marca.