19 września
sobota
Januarego, Konstancji, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Odłóż nałogi, weź krzyż

Ocena: 0
497

- Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa; co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła - tym wezwaniem św. Jana Pawła II kierują się organizatorzy spotkania ,,Odłóż nałogi, weź krzyż”.

Fot. Twitter/KWC_Sandomierz

W ramach akcji odbywać się będą co miesiac spotkania - Szkoły Wyzwolenia. Pierwsza z nich w sobotę 5 października o godz. 10 w Akademiku Praskim przy ulicy Floriańskiej 3 w Warszawie.

Siostro, czy wydaje Ci się, że jesteś wolna od nałogów…? A może odwrotnie – tkwisz w jakimś po uszy i myślisz, że z tego powodu jesteś beznadziejna? Bracie, czy słyszałeś już wiele razy, że masz „brać swój Krzyż”, a każdego dnia rano wstajesz i… nie wiesz jak to zrobić? I jeszcze jedno: czy sądzisz, że Krzyż i nałogi, to dwie rzeczywistości nie mające ze sobą związku? Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zapraszam Cię na to spotkanie.

- zachęca Błażej Sawionek, który poprowadzi pierwszy wykład.

Pierwsze spotkanie ,,Odłóż nałogi, weź krzyż” organizowana jest przez oazową Diakonię Wyzwolenia diecezji warszawsko-praskiej. Jej założeniem jest odpowiedź na apel Jana Pawła II, by przeciwstawić się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności. Spotkania - jak zapewniają organizatorzy - są okazją do odkrywania siebie nawzajem, dzielenia się świadectwami swojego życia, stawiania sobie pytań o to, co ogranicza naszą wolność i dawania odpowiedzi, jak możan z tym walczyć?

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 września

Sobota, XXIV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika
w Bogu pokładam nadzieję, nie będę się lękał, *
cóż może uczynić mi człowiek?

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 1 Kor 15, 35-37. 42-49; Ps 56 (55), 3 i 10-14; Łk 8, 4-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter