6 czerwca
wtorek
Norberta, Laurentego, Bogumila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Oratorium o świętym

Ocena: 5
792

Podczas XVI Święta Dziękczynienia 4 czerwca o godz. 19.45 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się premiera „Oratorium Omnia in Caritate - Oficjum o św. Stanisławie Papczyńskim” z okazji 350-lecia Zgromadzenia Księży Marianów.

fot.www.facebook.com

Kompozytorem dzieła jest dyrygent Paweł Bębenek, który poprowadzi też całość koncertu a twórcą libretto ks. Rafał Zalewski MIC.

Wystąpią znani soliści: Magdalena Gołębiowska m.in. (absolwentka Konserwatorium Muzycznego w Amsterdamie) i Krzysztof Chalimoniuk (baryton w Filharmonii Narodowej).

Artystom będzie towarzyszyła Orkiestra Krakowskiego Syndykatu Kulturalnego oraz trzy znakomite chóry: Warszawski Chór Papieski im. św. Jana Pawła II, Chór Centrum Myśli Jana Pawła II i Chór „Mus Arietes”.

Tytuł Oratorium „Omnia in caritate” wprost tłumaczy się jako „Wszystko w miłości”. Jest nawiązaniem do dzieła św. Stanisława Papczyńskiego „Reguła życia”.

Oratorium będzie w  formie oficjum nieszporów, czyli wieczornej modlitwy Kościoła. Po hymnie ukazującym postać św. Stanisława Papczyńskiego nastąpią trzy części: (dwa psalmy 15 i 146 i pieśń z 1 Kor 13), wraz z ich antyfonami zaczerpniętymi z pism założyciela marianów. Są one jak trzy wymiary miłości - do Boga, bliźniego i Kościoła. Następnie usłyszymy czytanie z 1 Tes 3,12-13 a po nim przyjdzie czas na uwielbienie Maryi w Magnificat

– komentuje koordynator koncertu o. Sławomir Homoncik MIC.

Darmowe e-zaproszenie na wydarzenie można pobrać poprzez stronę: www.centrumopatrznosci.pl. Patronat medialny nad koncertem objął tygodnik „Idziemy”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Wtorek, IX Tydzień Wielkanocny
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa,
przeniknie nasze serca swoim światłem

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 13-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter