2 sierpnia
poniedziałek
Kariny, Gustawa, Euzebiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

OrgaNOWE Brzmienia

Ocena: 0
2478

Od 22 października do 8 grudnia w anińskim kościele MB Królowej Polski przy ul .Rzeźbiarskiej 46 w Warszawie-Aninie trwa się Międzynarodowy Festiwal ORGANOWE Brzmienia.

W ramach Festiwalu odbyły się już koncerty 22 października, 17 listopada i 28 listopada. Organizatorzy - Anińskie Towarzystwo Artystyczne, parafia Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie i Szkoła Podstawowa nr 218 - zapraszają jeszcze na ostatni koncert - 8 grudnia (patrz niżej).

Koncerty skierowane są do różnych grup odbiorców, wybitni wykonawcy z Polski i ze świata. Zróżnicowany repertuar, typowe i nietypowe pory dnia (by każdy, kto chce, mógł uczestniczyć w koncertach), a podczas koncertów transmisja z chóru (by nie tylko słyszeć, ale także widzieć artystę) i wprowadzenie do koncertów prelegentki z Filharmonii Narodowej.

Nazwa festiwalu kryje w sobie to, z czego aninianie są bardzo dumni. Pierwsza edycja festiwalu zbiega się z inauguracją  31-głosowych organów zbudowanych w anińskim kościele — najnowszych organów prawobrzeżnej Warszawy, instrumentu o wybitnych możliwościach koncertowych. Uroczyste poświęcenie organów nastąpiło 17 listopada o godzinie 13:00 podczas Mszy Świętej, której przewodniczył bp Romuald Kamiński.

Koncerty mogą się odbyć dzięki wsparciu finansowemu dzielnicy Wawer. Patronat medialny nad nimi objął Tygodnik Idziemy.

KONCERTY
17 listopada, niedziela, godz. 13:00.

Mszy świętej z poświęceniem nowych organów przewodniczyć będzie bp Romuald Kamiński. Po Mszy Świętej OrgaNOWE Brzmienia — recital organowy — w wykonaniu wybitnego artysty, improwizatora, organisty w kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie i pedagoga dr. Michała Markuszewskiego. Koncert poprowadzi Agata Kawełczyk z Filharmonii Narodowej. Podczas koncertu słuchacze będą mogli nie tylko słyszeć artystę, ale także widzieć jego pracę — dzięki transmisji z chóru.

28 listopada, czwartek, godz. 10:00.

BRZMIENIOWY WEHIKUŁ CZASU: koncert edukacyjny dla dzieci od lat 7. Muzyka organowa wszystkich wieków, improwizacje, możliwość obejrzenia instrumentu od środka — to wszystko czeka małych melomanów i tych, którzy przygodę z muzyką organową mają jeszcze przed sobą. Brzmieniowy wehikuł zaprezentuje Adam Tański — wybitny organista, kompozytor, pedagog — oraz Agata Kawełczyk, prelegentka Filharmonii Narodowej. Podczas koncertu słuchacze będą mogli nie tylko słyszeć artystę, ale także widzieć jego pracę — dzięki transmisji z chóru. Zapraszamy rodziców, opiekunów, nauczycieli i dzieci na wyjątkowe wydarzenie.

8 grudnia, niedziela, godz. 19

Na organach czeski artysta, organista, pedagog i improwizator Václav Uhlíř. W repertuarze między innymi improwizacje na temat adwentowych pieśni, Buxtehude, Albinoni, Bach, Franck i wybitne dzieła czeskiej muzyki organowej. Prowadzi: Agata Kawełczyk (Filharmonia Narodowa).

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/AninskieTowarzystwoArtystyczne/
www.festiwal.organywaninie.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 sierpnia

Poniedziałek, XVIII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Euzebiusza z Vercelli, biskupa albo wspomnienie św. Piotra Juliana Eymarda, prezbitera
Mój lud nie posłuchał mego głosu.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 14, 13-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter