18 kwietnia
niedziela
Boguslawy, Apoloniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Serce Młodych

Ocena: 0
843

W tym roku będziemy świętować dwa ważne jubileusze: 100 - lecie poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i  konsekracji krakowskiej bazyliki jezuitów poświęconej Sercu Bożemu. W związku z tymi rocznicami dzieje się wiele dobrych inicjatyw w Kościele. Pracujący na co dzień z młodzieżą jezuici, postanowili przygotować specjalny program także dla młodszej – tak ważnej – części Kościoła.  Inicjatywę tę nazwano „Serce Młodych”. Jest to cykl wydarzeń poświęconych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa skierowany do dzieci i młodzieży w przystępnych formach.

Fot. materiały organizatora

Na całość programu składają się:

KONKURSY

  • dla rodzin „Serce rodziny w Sercu Jezusa”

Zadaniem rodzin jest stworzenie pracy, która będzie wyrażała hasło konkursowe. Można to zrobić na dwa sposoby – w formie plastycznej lub filmowej. Szczegóły TUTAJ.

  • dla młodzieży (uczniów) „Dobrze widzi się tylko Sercem”

Uczniowie powalczą w dwóch kategoriach wiekowych w szkole podstawowej (klasy IV – VI i VII – VIII), i w jednej w szkołach średnich. Hasło konkursowe skierowane do nich mogą zrealizować w trzech formach: literackiej, plastycznej i filmowej. Szczegóły TUTAJ.

  • dla grup parafialnych „W rytmie Serca”

Członkowie młodzieżowych wspólnot parafialnych mają za zadanie przygotować akcję promocyjną dla kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa w swoich parafiach lub w przestrzeni online. Jako pracę konkursową mają zaś nadesłać sprawozdanie z wykonanej akcji w dowolnej formie. Szczegóły TUTAJ.

We wszystkich konkursach przewidziano cenne i atrakcyjne nagrody!
 
MUZYKA: PIOSENKA RAP

Specjalnie na nasz jubileusz powstanie piosenka rap, którą stworzy znany, lubiany i nagradzany raper - ksiądz Jakub Bartczak.

DZIEŃ DZIECKA: PANELE ONLINE

  • dla dzieci: specjalny odcinek „Przepięknego Królestwa”

Premiera odbędzie się w najbliższą sobotę po dniu dziecka - 5 czerwca 2021 r. Premiera będzie miała miejsce na kanale YouTube, a link do filmu opublikujemy na fanpage’u Facebook: JEZUICI w POLSCE.

  • dla młodzieży: specjalne spotkanie  – „Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa”

Modlitwa, śpiew, uwielbienie prosto z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów w Łodzi. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo, a link opublikujemy na fanpage’u JEZUICI w POLSCE.

Oba spotkania poprowadzi znana nie tylko w Polsce wspólnota Mocni w Duchu.

Wszystkie informacje dotyczące programu, a także kontakt do organizatorów można znaleźć na stronie internetowej www.jezuici.pl/tematy/serce-mlodych.

A także na Facebook’u w wydarzeniu: Serce Młodych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 18 kwietnia

III Niedziela Wielkanocna
Sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 24,35-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Gdzie szukasz Jezusa? (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter