9 lutego
czwartek
Apolonii, Eryki, Cyryla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Warszawski Festiwal Teologiczny

Ocena: 3.7
2235

W dniach 5-8 maja odbędzie się pod hasłem “Zrozumieć więcej i uwierzyć mocniej” Warszawski Festiwal Teologiczny organizowany przez Akademię Katolicką w Warszawie.

fot.www.youtube.com

Wstępem do wydarzenia jest cykl filmów „Teologia dla Ciebie”, w których profesorowie AKW ukazują piękno poznania teologicznego i jego wartość dla życia wiarą. Odcinki z cyklu ,,Z okna teologa” są dostępne na kanale Youtube AKW. Konferencje i debaty naukowe będą odbywać się w auli Narodowego  Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie.

Warszawski Festiwal Teologiczny to wydarzenie, które łączy w sobie naukę, modlitwę i kulturę, a ma ono ukazać bogactwo i piękno teologii: nauki o Bogu, w różnych jej aspektach, a przez to pomóc zrozumieć więcej i uwierzyć mocniej

- podkreśla rektor Akademii Katolickiej ks. prof. Krzysztof Pawlina. "Chodzi przecież o to, by zacząć rozmawiać i uczyć się wspólnego szukania prawdy" - dodaje.

W programie festiwalu:

5 maja:
11.00-13.00 - debata naukowa: „Człowiek zmagania o przyszłość. Nauka, kultura, wiara”, uczestnicy: prof. Alojzy Nowak,  prof. Marek Krawczyk, prof. Zbigniew Stawrowski, ks. prof. Marian Machinek. Prowadzi o. dr Janusz Pyda.
19.30-21.30 - modlitwa uwielbienia, Zespół Mocni w Duchu (kościół akademicki św. Anny).

6 maja:
18.00- 20.00 - W ramach cyklu “Duchowość dla Warszawy” konferencja „ Modlić się, ale jak. Przewodnik po modlitwie. Uczestnicy: o. prof. Andrzej Derdziuk, dr. hab. Dorota Kornas-Biela
20.00-21.30 koncert w kościele Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście: „Artyści Bogu. Muzyka z teologicznym zamyśleniem”, występują Barbara Żarnowiecka (sopran), o. Rafał Kobyliński (tenor), Michał Chorosiński (recytacja), Andrzej Chorosiński (organy).

7 maja:
9.30 – Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza w kościele seminaryjnym na Starym Mieście
11.00-12.30 konferencja „ Moje dziecko odchodzi z Kościoła. Jak przekazywać wiarę w rodzinie?”, uczestnicy: ks. prof. Romuald Jaworski, dr Szymon Grzelak., prowadzi ks. dr Marcin Szczerbiński
13.30-15.00 konferencja: Komu służy wirtualna ambona? Ewangelizacja, formacja, dezinformacja, uczestnicy: o. Tomasz Grabowski, ks. Tedor Sawielewicz, p. Agata Rujner prowadzi red. Weronika Kostrzewa
16.00-18.00 „Varsovia Sacra. Spacer teologiczny po Starym Mieście” z ks. bp Michałem Janochą (zbiórka kościół akademicki św. Anny).

8 maja:
9.00 Msza św. z transmisją radiową z kościoła św. Krzyża pod przew. ks. prof. Krzysztofa Pawliny, rektora AKW
12.00 pielgrzymka autokarowa społeczności akademickiej AKW na Jasną Górę
20.00 Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu
21.00 Apel Jasnogórski i zakończenie festiwalu.

Rektor Akademii Katolickiej ks. prof. Krzysztof Pawlina wyraził nadzieję, że debata, w której wezmą udział przedstawiciele środowiska nauki ukaże, w jaki sposób współczesne działania człowieka mają wpływ na kształtowanie przyszłości naszej cywilizacji. Zaprosił do niej rektorów warszawskich uczelni, profesorów teologii, członków komitetu PAN, ale debata jest otwarta także dla szerokiej publiczności i każdy będzie mógł się jej przysłuchiwać.

Chciałbym, aby Warszawski Festiwal Teologiczny posłużył ożywieniu wiary w nas, chciałbym ukazać oblicze Kościoła, który się uczy, modli i jednoczy

- podkreśla ks. prof. Pawlina.

Organizatorem Warszawskiego Festiwalu Teologicznego jest Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi (NIKiDW), w którego auli odbędą się debaty i konferencje.

Transmisje/Materiały wideo festiwalu będą dostępne na stronie: akademiakatolicka.pl

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest tygodnik „Idziemy”. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 lutego

Czwartek, V tydzień zwykły
Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo,
które ma moc zbawić dusze wasze.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 24-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter