16 lipca
czwartek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zapraszamy do Kuklówki Radziejowickiej

Ocena: 0
146

W siedzibie Muzeum Lwowa i Kresów w Kuklówce Radziejowickiej (Dwór Biniszewicze, Radziejowice) 14 września odbędzie się uroczystość historyczno-patriotyczna, na którą są zaproszeni przedstawiciele władz centralnych, samorządowych, delegacji wojskowych i społeczności lokalnych Gminy Jaktorów i Radziejowice.

fot. Organizatorzy

Uroczystość upamiętni 80-tą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, bowiem 1 września napaść Niemców, 17 września zdradziecka napaść Sowietów, jak również bohaterstwo Narodu Polskiego i pamięć o Polakach pomordowanych na wschodzie w okresie wojny. Rozpocznie się ona o godz. 14.00 Mszą Świętą Polową, koncelebrowaną w intencji Ojczyny. Po Mszy Św. nastąpi uroczyste złożenie kwiatów pod Kolumną Kresową. W dalszej części uroczystości przewidziany jest koncert i poczęstunek.

Uroczystość ta została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, a także Patronatem Honorowym Burmistrza Grodziska Mazowieckiego.


Inicjatorem i głównym wykonawcą jest „Stowarzyszenie Jedność w Prawdzie” przy udziale Muzeum Lwowa i Kresów. Prezesem Stowarzyszenia jest Pan Marian Wasilewski - mjr rez. Wojska Polskiego, człowiek od wielu lat zaangażowany w pracę na rzecz społeczności lokalnej i nie tylko. Dyrektorem Muzeum Lwowa i Kresów jest była sekretarz Prezesa Rady Ministrów Pani Minister Aleksandra Biniszewska. Jednym z głównych celów działalności obydwu osób jest m.in. upamiętnianie wydarzeń historyczno-patriotycznych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Weźcie moje jarzmo na siebie i czcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 26,7-9.12.16-19; Ps 102,13-21; Mt 11,28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter