24 lutego
sobota
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zapraszamy: Pokaz filmu "Tobiasz" oraz spotkanie z twórcami

Ocena: 4.2
2299

Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury zaprasza 14 czerwca na wyjątkowe wydarzenie filmowe - "TOBIASZ", podczas którego wyświetlona zostanie najnowsza produkcja Teatru EXIT a następnie odbędzie się spotkanie z jej twórcami. Wstęp na pokaz na podstawie bezpłatnych wejściówek - POBIERZ.

"Tobiasz" - film fabularny, zrealizowany przez Teatru EXIT w konwencji czarno - białej. Scenariusz filmu jest adaptacją biblijnej Księgi „Tobiasza”. Film jest liryczną opowieścią o duchowej podróży i mistycznym uzdrawianiu relacji w rodzinie. Ascetyczny w formie, nieśpieszny w obrazie, pełen ciszy, dający przestrzeń do kontemplacji Tajemnicy. Z udziałem wybitnego artysty operowego Rafała Siwka.

 

Teatr EXIT, powstał w listopadzie 2016 roku w Krakowie, w ramach warsztatów terapii zajęciowej Stowarzyszenia „KLIKA”, które na różne sposoby aktywizuje osoby z niepełnosprawnościami. To MIEJSCE SPOTKANIA artystów niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Teatr EXIT to przestrzeń, w której spotykają się DWA ŚWIATY – osoby niepełnosprawne, w zdecydowanej większości bardzo chore – cierpiące na czterokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o uznanym dorobku. Te pozornie odległe światy łączy WSPÓLNA PASJA – TEATR I MUZYKA. Ich spotkanie sprowadza się do wzajemnego uczenia się siebie. Tylko wówczas możliwe jest prawdziwe przyjęcie siebie nawzajem, czyli wspólna WYMIANA DARÓW. Świat artystyczny w wielkiej swej części utkany jest z egoizmu, chęci błyszczenia przed innymi. W naszym teatrze próbujemy odnaleźć się w sytuacji dzielenia naszymi zdolnościami. Ufamy, że otrzymaliśmy je po to, żeby służyć nimi innym ludziom. Dla zaprzyjaźnionych z nami ludzi sztuki osoby niepełnosprawne są wielkim darem. Oni również mogą się tu bardzo wiele nauczyć. Tego jak WAŻNY JEST DRUGI CZŁOWIEK, jak WAŻNE SĄ RELACJE, że można zachwycić się drugim człowiekiem tak po prostu, bez chęci skorzystania na znajomości, tak typowej dla „normalnego” świata. W Teatrze EXIT SZUKAMY WSPÓLNIE PRAWDZIWEGO PIĘKNA, a nie atrakcyjności. Chcemy naszą sztuką budować człowieka, prowadzić go ku prawdziwemu szczęściu, a nie ulotnej przyjemności, którą jakże czę- sto ze szczęściem mylimy. Nasza twórczość opiera się w wielkiej części na Słowie Bożym, gdyż wierzymy, że to ono ma moc zmieniać ludzi i prowadzić ich do prawdziwego szczęścia. MAMY AMBICJĘ TWORZYĆ RZECZY PIĘKNE w świecie zawłaszczonym przez brzydotę. Nie chcemy skandalu czy szyderstwa, CHCEMY SPOTKANIA I RELACJI. Pragniemy budować przykład dla ludzi chorych i MÓWIĆ IM, ŻE JEST NADZIEJA, że nie można się poddawać. Osobom zdrowym zaś pragniemy pokazać piękno wynikające z dzielenia się i pomagania innym.

Maciej Sikorski

Scenariusz / adaptacja „Księgi Tobiasza” - Maciej Sikorski
Reżyseria - Maciej Sikorski
Muzyka - Adam Szewczyk
Występują: Tomasz Buczko, Natalia Lewandowska, Ryszard Waligóra, Marcin Konik, Tomasz Balon, Tadeusz Dylawerski.

Data: 14.06.2022 r. godz.: 18:30.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B.
Bezpłatne wejściówki - POBIERZ

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 lutego

Sobota, I Tydzień Wielkiego Postu
Oto teraz czas upragniony,
oto teraz dzień zbawienia.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Modlitwa o pełne zaufanie Jezusowi
Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter