30 maja
wtorek
Ferdynanda, Karola, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Gdyni rozpoczęto budowę mieszkań w ramach programu "Mieszkanie plus"

Ocena: 0
811

W przyszłym roku w Gdyni mogą być oddane do użytku jedne z pierwszych mieszkań zrealizowanych w ramach programu "Mieszkanie plus". W poniedziałek w dzielnicy Kacze Buki symbolicznie rozpoczęła się budowa 171 mieszkań. Docelowo w mieście może powstać ok. tysiąca mieszkań.

fot. PAP/Adam Warżawa

Podczas uroczystości symbolicznego wbicia łopaty pod budowę mieszkań w peryferyjnej dzielnicy Gdyni, Kacze Buki wicepremier Mateusz Morawiecki powiedział, że jest to inauguracja „naszego wielkiego programu «Mieszkanie plus»”.

– Program jest krokiem w kierunku podniesienia standardu życia Polaków, a ponieważ jest projektem dotykającym "nerwu" funkcjonowania każdej polskiej rodziny, to dla rządu, dla naszego obozu politycznego i myślę, że dla wszystkich ludzi dobrej woli jest to projekt absolutnie priorytetowy, dzięki któremu możemy doprowadzić do zmiany relacji społecznych w Polsce – mówił wicepremier w Gdyni.

Ocenił, że „jest to kluczowy projekt dla wzrostu gospodarczego w Polsce”. Morawiecki uważa, że „program za 2-3-4 lata i jeszcze później doprowadzi do tego, że będziemy budowali w Polsce o kilkadziesiąt, a może nawet o sto tysięcy mieszkań rocznie więcej niż do tej pory a to naprawdę zmieni relacje gospodarcze i społeczne w kraju”.

Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek powiedział dziennikarzom, że mieszkania w dzielnicy Kacze Buki będą budowane przez prywatnego dewelopera, firmę Invest Sarko z Gdyni na prywatnym terenie liczącym 1,5 ha. Firma podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę na dostarczenie 171 mieszkań do programu.

Mieszkania mają powstać w ciągu kilkunastu miesięcy. Jest to pierwsza w kraju taka umowa w sprawie programu "Mieszkanie plus". – To nie jest jedyny obszar realizacji programu "Mieszkanie plus" w Gdyni – podkreślił Szczurek.

Wyjaśnił, że w dzielnicy Kacze Buki trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego, który stworzy możliwość, aby w tej części Gdyni mogło być realizowanych więcej takich projektów.

– Również gmina w północnej części miasta przygotowuje teren o powierzchni 7 ha, który będzie przekazywała do realizacji programu – poinformował prezydent Gdyni. Nie ukrywa, że gmina wierzy, że „dla młodych gdynian to ważna i ciekawa szansa na rozwiązanie swoich problemów mieszkaniowych". BGK Nieruchomości zakłada, że na koniec 2017 r. w ramach programu "Mieszkanie plus" w budowie będzie 10 tys. lokali. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 maja

Środa, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Błogosławiona jesteś, Panno Maryjo,
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 1, 39-56
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter