17 września
wtorek
Franciszka, Roberta, Justyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bój o Podlasie

Ocena: 4.9
1059

Pierwsza bitwa kampanii wyborczej do parlamentu została stoczona w kilkunastotysięcznym Węgrowie, położonym w województwie mazowieckim, choć już na pograniczu historycznego Podlasia. Jest to miasteczko, w którym majowe wybory europejskie zdecydowanie wygrała Zjednoczona Prawica, zdobywając ponad 53 proc., czyli znacznie więcej niż w całym kraju. Z kolei Koalicja Europejska zdobyła w Węgrowie ok. 36 proc. głosów, a więc odrobinę mniej niż w całej Polsce. Dla starającej się o zmianę niekorzystnego trendu opozycji to z pewnością teren, na którym warto walczyć. Nawet nie po to, by tu wygrać, bo to jednak nierealne, ale by choć trochę zmniejszyć dystans.

Czasu niewiele, wiec sztab PO ruszył do boju o Podlasie. Zadbano o promocję w mediach społecznościowych: to tam właśnie sztab Platformy zamieścił filmik, który wywołał burzę. Nagranie jest krótkie: widzimy Bartosza Arłukowicza, który podchodzi do mężczyzny w średnim wieku i rzuca: „Mówią, że jest pan najsłynniejszym wsparciem PiS-u w Węgrowie”. „Niech pan mnie nie denerwuje” – odpowiada mężczyzna i odchodzi. W tle wybucha salwa śmiechu – to śmieją się młode osoby towarzyszące Arłukowiczowi. Niby niewinne zdarzenie, ale w kontekście kłopotów opozycji rzecz wręcz zabójczo toksyczna. Bo cała scenka potwierdza dość powszechne podejrzenia, że dla wielkomiejskiej Platformy wyprawa na polską prowincję jest niczym wizyta bogatych białych w indiańskim rezerwacie albo turystyczna wizyta zachodnich turystów w fawelach – dzielnicach biedy w brazylijskich miastach. Była w tym wszystkim także chęć wyśmiania „pisowca”. Później wyszło na jaw, że w sklepie mięsnym, w progu którego wszystko się zdarzyło, rzeczywiście pracuje gorący zwolennik Prawa i Sprawiedliwości, i to jego prawdopodobnie chciała zawstydzić ekipa z Platformy.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 28 (717), 14 lipca 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 28 lipca 2019 r.

Idziemy nr 28 (717), 14 lipca 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest redaktorem naczelnym tygodnika „W Sieci”

Zapraszamy w rocznicę IV rozbioru Polski

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 września

"Łaska i miłosierdzie nad Jego wybranymi i nad świętymi Jego opatrzność"

Dziś w Kościele: środa, XXIV tydzień zwykły
+ święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 4,7-15, Ps 148, Łk 2,41-52
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - do końca lata zapraszamy do przeglądu filmów SalveNET prezentowanych podczas minionych wakacji.Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -