7 lipca
wtorek
Cyryla, Estery, Metodego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dla waszego dobra

Ocena: 0
524

Zaczęło się kalendarzowe lato, pogoda piękna, choć trochę burzowa, ludzie ruszyli nad morze i w góry. Póki co mało kto planuje urlop za granicą, bo granice dopiero od niedawna otwarte i wiele jeszcze lotnisk pozostaje zamkniętych. Co będzie, gdy ludzie zaczną swobodnie przemieszczać się na dalekich dystansach? – pytają eksperci w kontekście koronawirusa. Nie da się zaprzeczyć, że epidemia trwa i chociaż na Zachodzie sytuacja uległa poprawie to zachorowania wciąż są.

Tymczasem w kontekście walki z pandemią, demokratycznie wybrani politycy zaczęli stosować metody autorytarne, masowo ograniczając – a niekiedy wręcz łamiąc – prawa obywatelskie: wolność wyznania, wolność gospodarczą czy wolność zgromadzeń. Do tego doszła ogromna kontrola obywateli, a w niektórych państwach zapędy ku totalnej inwigilacji w imię ochrony przed zarażeniem.

Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair wezwał do stworzenia wirtualnego dowodu tożsamości, zawierającego informacje o stanie zdrowia danej osoby. Według niego tylko wtedy można będzie przywrócić zagraniczne podróże i inne usługi. Blair stwierdził również, że wirtualny dowód powinien działać równolegle z programami śledzenia, takimi jak brytyjski Track and Trace. – Jest to naturalna ewolucja sposobu używania technologii w życiu codziennym – podkreślił były premier. Nieco wcześniej Blair wzywał obecny rząd brytyjski do wprowadzenia masowych testów.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 26 (766), 28 czerwca 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 08 lipca 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 lipca

Wtorek, XIV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Jezus głosił Ewangelię o królestwie
oraz leczył wszystkie słabości i choroby

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 8,4-7.11-13; Ps 115,3-10; Mt 9,32-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter