19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Gesty prezydenta

Ocena: 0
1245

Prezydentura Andrzeja Dudy udowadnia, że gesty częstokroć mogą znaczyć dużo więcej niż słowa. Pisząc o sympatycznych gestach określonej sławnej osoby, natychmiast uznać można, że są one elementem PR-u. Są wykreowane, wręcz wytrenowane przez specjalistów od wizerunku politycznego. Z obecnym prezydentem jest inaczej.

Andrzej Duda już jako elekt zaskoczył, gdy na początku sierpnia 2015 r. w trakcie Mszy Świętej dostrzegł, że jednemu z kapłanów upadła hostia, którą podniósł i oddał duchownemu. Zaskoczenie, a zarazem wzruszenie towarzyszyło również obserwowaniu uroczystości wręczenia medali, jaka miała miejsce w Belwederze na początku listopada 2015 r. Wszystko za sprawą gestu, jaki prezydent wykonał w kierunku sędziwego generała brygady Janusza Brochwicza-Lewińskiego. Jaki to gest? Prezydent, dekorując generała, na co dzień poruszającego się na wózku inwalidzkim, klęknął przed nim. Podobna scena miała miejsce 3 maja tego roku, gdy Andrzej Duda odznaczał Orderem Orła Białego dr Wandę Półtawską. Pani doktor – na co prezydent zwrócił uwagę w bardzo osobistym przemówieniu – odwzajemniła się równie pięknym gestem. Jak zauważył Andrzej Duda, dr Półtawska, witając się z nim, wstała, choć przecież nie miała takiego obowiązku.

Kilka tygodni temu mieliśmy okazję dostrzec kolejne gesty głowy polskiego państwa. Mowa o uroczystościach związanych z 72. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent, przemawiając do powstańców, łamiącym się chwilami głosem podkreślał kilkakrotnie, że jest dumny, iż może być wśród nich. Słowa nie okazały się puste. Gdy 1 sierpnia w trakcie kolejnych uroczystości Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego, poprosiła któregoś z harcerzy o pomoc w przeczytaniu tekstu, na ochotnika zgłosił się prezydent Andrzej Duda, który sam był harcerzem.

Błażej Kmieciak
Idziemy nr 35 (569), 28 sierpnia 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Piątek, III Tydzień wielkanocny
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije,
trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 52-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter