14 grudnia
czwartek
Alfreda, Izydora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Historia bez przekłamań

Ocena: 0
867

Z polityką historyczną Polski różnie bywało, jednak nie da się zaprzeczyć, że tak naprawdę zaczęto ją traktować poważnie dopiero po ostatniej zmianie władzy w kraju. Chociaż należy pamiętać, że mocny impuls wyszedł już wcześniej od śp. Lecha Kaczyńskiego, jeszcze jako prezydenta Warszawy, dzięki któremu powstało Muzeum Powstania Warszawskiego.

To właśnie ta placówka zaczęła aktywnie i na szeroką skalę promować, zwłaszcza pośród młodzieży, polskich bohaterów narodowych z okresu drugiej wojny światowej i sowieckiej okupacji. Zaraz po wyborze Andrzeja Dudy na prezydenta RP, w listopadzie 2015 r., została zorganizowana przez jego kancelarię konferencja na temat strategii polskiej polityki historycznej, podczas której Andrzej Duda stwierdził, że „prowadzenie polityki historycznej to jedno z najważniejszych działań prezydenta”. Nie były to słowa rzucone na wiatr.

Również rząd PiS od początku dokłada wszelkich starań, aby promować historię Polski na różne sposoby, i to nie tylko w kraju, ale również za granicą. Efekty już widać. 

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 48 (634), 26 listopada 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 6 grudnia 2017 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły