25 lipca
czwartek
Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Miesiąc promocji

Ocena: 3.71111
703

W cieniu tragicznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej, gdzie zginęło dwóch naszych żołnierzy, kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, batalii w polskim sejmie o ochronę życia poczętego – rozpoczął się nowy atak promotorów ideologii LGBT. Tym razem ich narzędziem jest już telewizja publiczna, co samo w sobie jest bardzo groźne.

Poligonem doświadczalnym stała się telewizja TVP 3 Poznań, czyli regionalny program telewizji publicznej w Wielkopolsce. Po raz pierwszy w historii patronatem medialnym tej stacji zostały objęte imprezy Poznań Pride i Marsz Równości w Poznaniu. W tym roku nie jest to już nawet tydzień promocji „równości”, ale cały miesiąc. Organizatorem Marszu Równości jest kontrowersyjna, znana na całym świecie grupa promująca ideologię LGBT o nazwie Stonewall. Postuluje ona m.in. adopcję dzieci przez pary homoseksualne i żąda szybkiej procedury zmiany płci. To bardzo radykalne postulaty i chociażby ze względu na ten radykalizm nie powinna się angażować w to wydarzenie telewizja publiczna. Tymczasem 29 maja w TVP 3 Poznań przekroczono kolejną granicę: w programie po godz. 18.00, czyli w porze o największej oglądalności, wystąpił transwestyta z subkultury drag queen, mężczyzna w teatralnym, wręcz karykaturalnym przebraniu kobiety, afirmując najbardziej kontrowersyjne i dla wielu bulwersujące postulaty środowisk związanych z promocją homoseksualizmu, biseksualności, ideologii gender i wszystkiego, co burzy ład społeczny oparty na tradycyjnych wartościach, jak rodzina, ojczyzna, wiara czy Kościół. Sami aktywiści chwalą się na swoim profilu w mediach społecznościowych, że „dostali od stacji mnóstwo swobody” w realizacji swoich programów, za co dziękują obecnemu kierownictwu TVP.

Jeśli chodzi o grupę Stonewall, to nie są to przypadkowi aktywiści, lecz znane i mające ugruntowaną pozycję w świecie stowarzyszenie, którego działalność naprawdę może szokować. W Poznaniu np. związani z grupą aktywiści odpowiadają za urządzenie w 2019 r. następującego happeningu: mężczyzna przebrany za kobietę wystąpił z dmuchaną lalką, która miała doczepione do głowy zdjęcie abp. Marka Jędraszewskiego, i symulował podcięcie nożem gardła duchownego, a dla spotęgowania efektu wykorzystał sztuczną krew. Sąd w Poznaniu uniewinnił go i nie uznał jego czynu za przejaw dyskryminacji i promocji przemocy wobec konkretnej osoby. Teraz osoby z tego typu przesłaniami wychodzą poza swoje klubowe środowiska i dostają niejako w prezencie szeroki dostęp do audytorium tzw. zwykłych ludzi, czyli nas wszystkich, potencjalnie oglądających telewizję publiczną.

Ma to przyzwyczajać nas do tego, że ideologia LGBT nie jest niczym groźnym. Mamy zaakceptować, że jej aktywiści będą się zajmować działalnością edukacyjną i kulturalną oraz szeroko pojętym wspieraniem osób LGBT+. Strona internetowa grupy, która była promowana w telewizji publicznej, jest wypełniona kontrowersyjnymi i obscenicznymi treściami. Czy naprawdę musimy godzić się na to, że upowszechnianie tego wszystkiego będzie teraz wspierać telewizja publiczna?

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Doktor nauk humanistycznych, dziennikarka i medioznawca, wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich


redakcja@idziemy.com.pl

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 lipca

Czwartek, XVI Tydzień zwykły
Święto św. Jakuba, apostoła
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem,
abyście szli i owoc przynosili.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 20-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter