19 maja
niedziela
Iwa, Piotra, Celestyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Oczekiwanie na Dziecko

Ocena: 4.2
1300

W kontekście dzisiejszej niedzieli rozpoczynającej Adwent (adventus – przyjście) chrześcijanie rozpoczynają okres oczekiwania na przyjście na świat Dziecka – z królewskiego rodu Dawida, choć narodzonego w bardzo skromnych warunkach. Co prawda, w tym roku emocje wzbudza oczekiwanie na narodzenie innego królewskiego dziecka, czyli royal baby, brytyjskiej pary książęcej Meghan i Harry’ego. W tym przypadku nawet mainstreamowe media podają, że Meghan Markle spodziewa się dziecka, a nie że nosi płód czy zlepek komórek. Czyżby płód stawał się dzieckiem tylko wtedy, gdy płynie w nim błękitna krew?

Bo też tego próbują dowieść wszelkie działania nie tylko mediów, ale i międzynarodowych agend ONZ. Bo oficjalna wersja głosi, że skoro Światowa Organizacja Zdrowia podaje, iż rocznie wykonuje się na świecie 56 mln zabiegów aborcji, to znaczy, że oznacza to już prawo człowieka do „spędzenia płodu”. Takie działania wywołują jednak spory opór na szczeblu narodowym, o czym też niechętnie się pisze. Tymczasem ogromnym zaskoczeniem było przyjęcie w połowie listopada przez Stanową Izbę Reprezentantów w Ohio, w USA „Ustawy o biciu serca”, która kryminalizuje aborcję od momentu, gdy możliwe jest wykrycie bicia serca dziecka. Ustawa przewiduje kary więzienia dla lekarzy, ale nie dla kobiet, które zdecydowałyby się na zabicie dziecka, kiedy jego serce już bije.

A co z dziećmi na wcześniejszym etapie rozwoju płodowego? Otóż republikanie z Ohio przedstawili dodatkowo projekt ustawy (House Bill 565), która rozszerza definicję osoby ludzkiej także na dzieci nienarodzone. W jej świetle aborcja na dziecku od samego poczęcia będzie traktowana jak morderstwo, a zatem będzie podlegać karom takim, jakie przysługują w stanie Ohio za morderstwo, łącznie z karą śmierci. W tej ustawie nie ma żadnych wyjątków, ani ze względu na wrodzone wady dziecka, ani na sposób jego poczęcia. Ustawa znajduje się na razie w stanowym Kongresie i procedowana jest w komisji zdrowia. Tak restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej lub też „za życiem” – jak nazywają ją autorzy – Ameryka dawno nie widziała.

Nie jest więc zaskoczeniem fala oburzenia mediów i działaczy aborcyjnych, którzy nie mogą uwierzyć, że ich ciężka praca indoktrynacyjna idzie na marne. Są więc na świecie politycy, i to – jak widać – w krajach wysoko rozwiniętych, którzy uważają, że jednak płód to człowiek i że należy mu się taka sama ochrona, jak każdej istocie żyjącej, bez względu na to, czy płynie w nim błękitna krew, czy nie. Przykładem niestrudzonej walki o prawa nienarodzonych jest australijski senator Barry O’Sullivan, reprezentujący stan Queensland, gdzie rozszerzono legalizację aborcji do 22. tygodnia ciąży. O’Sullivan od lat walczy z proaborcyjnym i progenderowym lobby, głosował także w ubiegłym roku przeciw legalizacji na Antypodach małżeństw tej samej płci. W ostatnich tygodniach był ostro atakowany przez lewicowe feministki, zwłaszcza panią senator z Partii Zielonych, która nawet na sali krzyczała, aby „zabrał swój różaniec i ręce od jej macicy”, gdyż nie będąc kobietą, nie rozumie on kobiet decydujących się na aborcję.

Wtedy O’Sullivan oświadczył, że ogłasza, iż – zgodnie z teorią gender – czuje się kobietą. Tym samym pani senator została zmuszona zaprzestać dalszych ataków na O’Sullivana i wycofała swoje zarzuty wobec niego, aby nie zostać ukaraną za brak tolerancji. Czy jednak w dzisiejszym świecie trzeba się posuwać aż do takich sztuczek, aby chronić dzieci nienarodzone? Za granicą już tak. Ale Adwent to szczególny czas, kiedy myślimy o tych najmniejszych i bezbronnych, których godność potwierdził Jezus, przychodząc na świat jako Dziecko w łonie Niewiasty.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 maja

" Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. "

Dziś w Kościele: V Niedziela Wielkanocna
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 14,21b-27 ; Ps 145,8-13 ; Ap 21,1-5a ; J 13,31-33a. 34-35.
+ komentarz Tygodnika Idziemy do czytań
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -