18 kwietnia
czwartek
Boguslawy, Apoloniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przechył w lewo

Ocena: 0
570

„The Sunday Telegraph”, czyli niedzielna mutacja największej i najważniejszej gazety brytyjskich konserwatystów, doniósł w najnowszym wydaniu, że Amber Rudd, posłanka torysów z okręgu Hastings, popiera pomysł przeznaczenia lokalnego budżetu obywatelskiego na organizację Festiwalu Dumy LGBT (LGBT Pride Festiwal) w swoim mieście. Na zamieszczonym zdjęciu widzimy uśmiechniętą panią poseł trzymającą plakat wzywający do głosowania w tej sprawie. Informacji nie opatrzono żadnym komentarzem, ale jej sens jest jasny: torysi przesuwają się jeszcze bardziej na lewo. Jest to jednak tak oczywiste, że redakcja poświęciła sprawie zaledwie małą część czwartej strony.

Publicysta Peter Hitchens, komentując sytuację w nieistotnym w tym momencie kontekście brexitowym, zauważa na łamach „The Mail on Sunday”: „Szalona, trockistowska polityka torysów w kwestii małżeństwa, »równości«, »różnorodności« i edukacji w zasadzie nie różni się wiele od polityki Corbyna [Jeremy’ego, lidera Partii Pracy wywodzącego się z rewolucyjnego skrzydła partii – przyp. jk]”. Obie partie, podsumowuje Hitchens, są znacznie bliżej siebie, niż sądzi większość wyborców.

Ale i „Daily Mail” to już inna gazeta. Kiedyś walcząca, bywało, że bardzo agresywnie, w obronie tradycyjnych wartości klasy średniej, dziś równie agresywnie potrafi ścigać „homofobów”. Poza tym śmiało wyrusza na nowe wody. Przykładowo, jej publicystka Alexandra Shulmans zauważa rosnący trend rozwodów wśród ludzi starszych, którzy już odchowali dzieci. Czy to ją martwi? Oczywiście nie, a nawet wręcz przeciwnie. 

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 15 (704), 14 kwietniaa 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 28 kwietnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest redaktorem naczelnym tygodnika „W Sieci”

 

Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -