23 listopada
czwartek
Adelii, Klemensa, Felicyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przykład pociąga

Ocena: 0
854

Różaniec do Granic, który odbył się w Polsce przed miesiącem, okazał się liczebnym sukcesem: wszak w tej modlitewnej inicjatywie uczestniczyło ponad milion osób, a do tego wielu łączyło się w modlitwie różańcowej we własnych parafiach, domach, szpitalach. Czy inicjatywa okazała się jednak również sukcesem duchowym?

Jeśli ktoś po tej akcji zaczął codziennie odmawiać Różaniec w intencjach nie tylko swoich, ale i świata, to z pewnością tak. Jeśli kolejne kraje i narody odkryją na nowo moc tej modlitwy i zawierzenia Matce Najświętszej, to też warto było się narazić na takie nieprzychylne komentarze ze strony zagranicznych mediów, jak ten z BBC, że polscy katolicy odmawiali „kontrowersyjną modlitwę” na granicach państwa.

Już 13 października w całych Włoszech modlono się na Różańcu w intencji „ocalenia Włoch i Europy przed islamskim nihilizmem i wyparciem się wiary chrześcijańskiej”. Kolejnym krajem, który 26 listopada oplecie swoje granice sznurem modlitwy różańcowej, będzie Irlandia. Tego dnia Irlandczycy planują udać się w 53 miejsca na wybrzeżu, aby modlić się „za życiem i za wiarą”, jednocząc tym samym Irlandię oraz Irlandię Północną należącą do Królestwa Wielkiej Brytanii – przeciw siłom pragnącym znieść ochronę życia poczętego na Zielonej Wyspie.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 46 (632), 12 listopada 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 24 listopada 2017 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły