22 sierpnia
czwartek
Cezarego, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sierpniowe wyzwanie

Ocena: 0
881

„Baco, powiedzcie, co trzeba zrobić, żeby mieć 2,6 promila alkoholu we krwi?” – zapytał pewien cepr. „No, tak ze trzy dni nie pić” – odpowiada baca.

Dowcip pojawił się w sieci w związku z zatrzymaniem znanego dziennikarza, który pod takim właśnie wpływem alkoholu siadł za kierownicą. Kilka dni później stacje telewizyjne pokazywały rozebranego do naga mężczyznę, który idzie wprost na policjanta kierującego ruchem podczas festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie i zaczyna okładać go pięściami. Mężczyzna został obezwładniony, a prokuratura wystąpiła z wnioskiem o areszt, bo występek miał znamiona czynu chuligańskiego. Badania wykazały, że był pod wpływem narkotyków. 

Zestawiłem te dwa przypadki celowo, bo pokazują, że Polacy mają coraz większy problem z uzależnieniami. Kiedy w PRL spora część rodaków piła, to potem raczej szła spać. Dziś ludzie „pod wpływem” bez skrupułów i bez żadnej kontroli swoich zachowań mogą iść czy jechać tuż obok nas – i być dla nas zagrożeniem. Wszyscy uzależnieni są zagrożeniem dla siebie i nas wszystkich, bo to po prostu zagraża jakości narodowej wspólnoty.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 32 (721), 11 sierpnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 26 sierpnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP
www.krzysztofziemiec.pl

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 sierpniaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -