18 kwietnia
czwartek
Boguslawy, Apoloniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Życzenia na Wielki Tydzień

Ocena: 0
1071

Amerykański film Unplanned („Niezaplanowana”) odniósł w Stanach Zjednoczonych i rozgłos, i wielki sukces frekwencyjny i kasowy. Ale wciąż spotyka się z wieloma atakami. Jego twórcy napotykali na różne trudności, zarówno podczas jego realizacji, jak i dystrybucji. Problemem było uzyskanie licencji na wykorzystanie muzyki. Potem producenci mieli kłopot z reklamowaniem filmu. Wiele sieci telewizyjnych odmówiło emisji trailera. Twitter zawiesił konto promujące film trzy dni po premierze i dzień po tym, jak obraz osiągnął sukces kasowy. Dlatego od razu pojawiły się oskarżenia o usiłowanie wprowadzenia cenzury.

Nie znam filmu, bo w Polsce jest jeszcze niedostępny. Oparty jest na bestsellerze opisującym nawrócenie byłej dyrektorki Planned Parenthood, amerykańskiej organizacji działającej na rzecz „praw reprodukcyjnych”, czyli antykoncepcji i aborcji. Zwrotu w życiu kobieta dokonała po doświadczeniu, jakim był udział w aborcji 13-tygodniowego nienarodzonego dziecka.

Film zapewne nieraz jeszcze spotka się z krytyka i cenzurą. W niektórych stanach można go zobaczyć, ale – uwaga! – tylko w towarzystwie: młode dziewczyny ze wzglądu na „drastyczność scen” muszą być pod opieką mam! 

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 15 (704), 14 kwietniaa 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 28 kwietnia 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP
www.krzysztofziemiec.pl

 

Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -