15 października
wtorek
Jadwigi, Teresy, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Kamiński: osoby konsekrowane są integralną częścią wspólnoty diecezjalnej

Ocena: 0
173
Jesteśmy za siebie wzajemnie odpowiedzialni – podkreślił bp Romuald Kamiński. W przeddzień Światowego Dnia Życia Konsekrowanego w Wyższym Seminarium Duchownym diecezji warszawsko-praskiej odbyło się spotkanie dla sióstr zakonnych i członkiń instytutów świeckich życia konsekrowanego. W czasie uroczystej Mszy św. dziękowano Bogu za ich modlitwę i posługę na terenie diecezji.
fot. Sylwia Gawrysiak/Idziemy

– Żyjąc w zjednoczeniu z Bogiem swoim charyzmatem, jesteście dla nas niezwykłym darem – powiedział rektor, ks. prof. Krzysztof Warchałowski.

W homilii bp Kamiński podkreślił, że powołanie jest darem Boga, który wymaga od człowieka współpracy z łaską. - Na tej drodze trzeba nam troszczyć się wzajemnie za siebie, by każdy mógł w całej pełni zrealizować zamiary Pana wobec niego, a poprzez niego wobec całej wspólnoty Kościoła. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy otrzymali posługę przełożeństwa, a więc zarówno na płaszczyźnie relacji kapłan - wierni, jak i wewnątrz samych wspólnot zakonnych - zwrócił uwagę biskup warszawsko-praski.

Podkreślił, że osoby konsekrowane są integralną częścią wspólnoty Kościoła lokalnego. – Diecezja nie może być obca osobom życia konsekrowanego i osoby konsekrowane nie mogą być na marginesie naszego życia diecezjalnego. Wszyscy razem stanowimy jedną wspólnotę w wypełniania tego wielkiego dzieła, jakim jest głoszenie Dobrej Nowiny – powiedział bp Kamiński.

Zwracając się do osób konsekrowanych, zachęcał je do nieustannej troski o pogłębianie wiary. - Cokolwiek przydarzy nam się wam w życiu i jakimikolwiek drogami powołania poprowadziłby nas Pan Bóg, to właśnie wiara sprawi, że zawsze będziemy mocni i zawsze będziemy w stanie zagospodarować swoją codzienność – przekonywał biskup warszawsko-praski.

Na zakończenie liturgii alumni podziękowali osobom Bogu poświęconym za ich modlitwę i świadectwo życia. – Bliskość z Bogiem, wierność i modlitwa sióstr, pomagają nam dojrzewać do kapłańskiego życia. Jesteśmy wdzięczni za każdą pracę, wysiłek, dobry uczynek, opiekę nad dziećmi, niepełnosprawnymi i chorymi, wsparcie potrzebującym, głoszenie Ewangelii poprzez słowo mówione i pisane oraz wiele innych dzieł świadczą o żywotności Kościoła – powiedzieli klerycy.

Na terenie diecezji warszawsko-praskiej posługuje 65 żeńskich zgromadzeń zakonnych i 17 zgromadzeń męskich.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 października

Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego. 

Dziś w Kościele:
poniedziałek, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 1,1-7; Ps 98 (97),1-4; Łk 11,29-32
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -