17 maja
wtorek
Paschalisa, Slawomira, Weroniki
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Diecezja warszawsko-praska w latach 1992-2017"

Ocena: 0
326

Wszystkich zainteresowanych historią diecezji warszawsko-praskiej odsyłamy do najnowszej książki ks. Macieja Radzikowskiego „Diecezja warszawsko-praska w latach 1992-2017”. Autor opisuje w niej nie tylko proces powstania struktur diecezjalnych, lecz także ukazuje szereg podejmowanych aktywności pastoralnych, które miały wpływ na rozwój duszpasterstwa.

Książka jest do nabycia w Wydziale Duszpasterskim kurii diecezji warszawsko-praskiej oraz w sklepie internetowym Fundacji bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego: amenamen.pl.

Diecezja warszawsko-praska w latach 1992-2017” autorstwa ks. dr. Macieja Radzikowskiego to pierwsza monografia poświęcona historii naszej diecezji. Autor, podejmując zagadnienie powstania i rozwoju diecezji warszawsko-praskiej ukazuje zasadnicze dwa kierunki, w jakich ów rozwój się dokonywał. Pierwszym było tworzenie struktur administracyjnych Kościoła, drugim – budowa struktur duszpasterskich.

We wstępie do książki bp Romuald Kamiński napisał:

Możemy w tej jednej pozycji odnaleźć najistotniejsze sprawy dotyczące diecezji: poznać strukturę diecezji, personalia, dokonania duszpasterskie, powstanie i funkcjonowanie instytucji diecezjalnych, osiągnięcia w zakresie tworzenia nowych parafii i budownictwa sakralnego. Ks. Maciej skorzystał z zasobów wiedzy, jaką posiadają niektórzy kapłani, czy też instytucje diecezjalne. To duże bogactwo tego opracowania.

Oprócz tekstu w publikacji można znaleźć liczne fotografie, na których przedstawione zostały najważniejsze wydarzenia z historii Kościoła warszawsko-praskiego od 1992 roku.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 maja

Wtorek, V Tydzień Wielkanocny
Chrystus musiał cierpieć i zmartwychwstać,
aby wejść do swojej chwały.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 14,27-31a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter