3 czerwca
środa
Leszka, Tamary, Karola
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Lato z Chrystusem na Mazurach" - zapraszamy do Giżycka

Ocena: 4.95
1057

Jak co roku w pierwszą sobotę i niedzielę lipca (1 i 2 lipca) św. Brunon zaprasza na uroczystości do Giżycka. Na historycznym wzgórzu, gdzie święty wraz z grupą misjonarzy poniósł w roku 1009 męczeńską śmierć, odbędą się uroczystości związane z rozpoczęciem "Lata z Chrystusem na Mazurach" oraz kultem św. Brunona w Giżycku.

Przedsięwzięcie jest formą rozpoczęcia wakacji z Bogiem i od ośmiu lat licznie gromadzi giżycczan, odwiedzających Mazury turystów oraz żeglarzy powierzających Bogu czas letniego wypoczynku.

Jednym z głównych punktów programu „Lata z Chrystusem na Mazurach” będą wydarzenia teatralno-muzyczne. Na wzgórzu św. Brunona zostanie zaprezentowany spektakl ewangelizacyjny pt. „Wielki Tryumf Maryi” w reżyserii ks. Mariusza Pawliny. Będzie to wielkie maryjne widowisko plenerowe, przygotowane z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich, 140. rocznicy objawień gietrzwałdzkich i 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz 25-lecia diecezji ełckiej.

Odbędzie się również koncert uwielbienia z Maryją Królową Pokoju, który poprowadzi Leopold Twardowski z zespołem Poznańskie Wielbienie. Podczas uroczystości na wzgórzu św. Brunona stanie Ołtarz Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Wydarzenia ubogacą swoją obecnością żeglarze w zacumowanych na jeziorze Niegocin jednostkach pływających, a także delegacja z zaprzyjaźnionego z Giżyckiem niemieckiego Kwerfurtu, na czele z proboszczem parafii św. Brunona, ks. Heinzem Wernerem i Bractwem Świętego Brunona.

W czasie Eucharystii biskup ełcki Jerzy Mazur poświęci cumujące na jeziorze żaglówki i w ten sposób rozpocznie z Bogiem sezon żeglarski w Krainie Tysiąca Jezior Mazurskich.

Wydarzeniom drugiego dnia uroczystości będzie towarzyszyć poświęcenie Tablicy Żołnierzy Wyklętych, Ronda im. św. Jana Pawła II oraz pomnika upamiętniającego 1050. Rocznicę Chrztu Polski.

Uroczystości związane z rozpoczęciem "Lata z Chrystusem na Mazurach" poprzedzą kilkudniowe rekolekcje ewangelizacyjne, poprowadzone przez ks. Michała Olszewskiego SCJ, dyrektora ewangelizacyjnego portalu Profeto.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują biskup ełcki Jerzy Mazur i Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Miasta Giżycka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 czerwca

Środa, IX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
Jestem Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba.
Bogiem nie umarłych, lecz żywych.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Tm 1,1-3.6-12; Ps 123,1b-2; Mk 12,18-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter