4 czerwca
czwartek
Kwiryny, Franciszka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Miłość, wierność, uczciwość - do śmierci czy do czasu?" Konferencja w Józefowie

Ocena: 0
1531

W programie m.in. wystąpienie znanego kanonisty ks. Piotra Majera "Kanoniczne stwierdzenie nieważności małżeństwa – pomoc czy przeszkoda?" i świadectwo małżeństwa, które wróciło do siebie po 13 latach życia w innych związkach.

2016-02-18 21:22
jw / Warszawa (KAI), mz
fot. mat. pras.

Na konferencję zaprasza w sobotę 12 marca o godz. 16:00 szkoła dla dziewcząt „Strumienie” w podwarszawskim Józefowie przy ul. 3 Maja 129.

Organizatorzy konferencji będą szukali odpowiedzi na pytania nurtujące wiele współczesnych małżeństw, m.in. Czy wystarczająco dbamy o nasze relacje małżeńskie? Czy zastanawiamy się nad tym, w jakim stopniu wpływają one na harmonijne dojrzewanie emocjonalne dzieci? W jakim stopniu jesteśmy dla naszych dzieci wzorem budowania zdrowych relacji małżeńskich?

Jadwiga i Jacek Pulikowscy – doradcy rodzinni, audytorzy świeccy na Synodzie o rodzinie, będą mówili na temat: „Miłość, wierność, uczciwość na co dzień – problemy współczesnych małżeństw”, a ks. dr. hab. Piotr Majer, kanonista, kanclerz Kurii Krakowskiej przedstawi problem: „Kanoniczne stwierdzenie nieważności małżeństwa – pomoc czy przeszkoda?”.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział: Anna i Andrzej Szymańscy, związani ze Wspólnotą Trudnych Małżeństw „Sychar” („Wierność odnaleziona – jak budować miłość po 13 latach w innych związkach?”), Katarzyna i Waldemar Dobrzyńscy, moderatorzy Akademii Familijnej („Uczciwość małżeńska – last but not least”) i dziennikarka Dorota Łosiewicz („Miłość – próba ognia”).

W przerwie jest przewidziany krótki koncert chóru szkolnego, a po konferencji można będzie obejrzeć spektakl „Listy” w wykonaniu teatru tworzonego przez rodziców.

Szkołę „Strumienie” prowadzi założone przez rodziców Stowarzyszenie „Sternik” (prowadzi ono także szkołę dla chłopców „Żagle” i koedukacyjne przedszkole). Pod względem poziomu edukacji placówki są w ścisłej czołówce polskich szkół. Jednym z głównych założeń jest ścisła współpraca z rodzicami i wspieranie ich starań mających na celu intelektualny, społeczny, duchowy i fizyczny rozwój dzieci.

Szkoły i stowarzyszenie organizuje także konferencje i kursy, które mogą pomóc rodzicom w budowaniu mocnych relacji małżeńskich.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 czerwca

Środa, IX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
Jestem Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba.
Bogiem nie umarłych, lecz żywych.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Tm 1,1-3.6-12; Ps 123,1b-2; Mk 12,18-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter