24 stycznia
niedziela
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Miłość, wierność, uczciwość - do śmierci czy do czasu?" Konferencja w Józefowie

Ocena: 0
1598

W programie m.in. wystąpienie znanego kanonisty ks. Piotra Majera "Kanoniczne stwierdzenie nieważności małżeństwa – pomoc czy przeszkoda?" i świadectwo małżeństwa, które wróciło do siebie po 13 latach życia w innych związkach.

2016-02-18 21:22
jw / Warszawa (KAI), mz
fot. mat. pras.

Na konferencję zaprasza w sobotę 12 marca o godz. 16:00 szkoła dla dziewcząt „Strumienie” w podwarszawskim Józefowie przy ul. 3 Maja 129.

Organizatorzy konferencji będą szukali odpowiedzi na pytania nurtujące wiele współczesnych małżeństw, m.in. Czy wystarczająco dbamy o nasze relacje małżeńskie? Czy zastanawiamy się nad tym, w jakim stopniu wpływają one na harmonijne dojrzewanie emocjonalne dzieci? W jakim stopniu jesteśmy dla naszych dzieci wzorem budowania zdrowych relacji małżeńskich?

Jadwiga i Jacek Pulikowscy – doradcy rodzinni, audytorzy świeccy na Synodzie o rodzinie, będą mówili na temat: „Miłość, wierność, uczciwość na co dzień – problemy współczesnych małżeństw”, a ks. dr. hab. Piotr Majer, kanonista, kanclerz Kurii Krakowskiej przedstawi problem: „Kanoniczne stwierdzenie nieważności małżeństwa – pomoc czy przeszkoda?”.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział: Anna i Andrzej Szymańscy, związani ze Wspólnotą Trudnych Małżeństw „Sychar” („Wierność odnaleziona – jak budować miłość po 13 latach w innych związkach?”), Katarzyna i Waldemar Dobrzyńscy, moderatorzy Akademii Familijnej („Uczciwość małżeńska – last but not least”) i dziennikarka Dorota Łosiewicz („Miłość – próba ognia”).

W przerwie jest przewidziany krótki koncert chóru szkolnego, a po konferencji można będzie obejrzeć spektakl „Listy” w wykonaniu teatru tworzonego przez rodziców.

Szkołę „Strumienie” prowadzi założone przez rodziców Stowarzyszenie „Sternik” (prowadzi ono także szkołę dla chłopców „Żagle” i koedukacyjne przedszkole). Pod względem poziomu edukacji placówki są w ścisłej czołówce polskich szkół. Jednym z głównych założeń jest ścisła współpraca z rodzicami i wspieranie ich starań mających na celu intelektualny, społeczny, duchowy i fizyczny rozwój dzieci.

Szkoły i stowarzyszenie organizuje także konferencje i kursy, które mogą pomóc rodzicom w budowaniu mocnych relacji małżeńskich.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 stycznia

Niedziela, III Tydzień zwykły
+ Trzecia Niedziela zwykła
«Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi».
+ czytania liturgiczne (rok B, I): Jon 3,1-5.10; Ps 25, 4-6.7bc-9; 1 Kor 7,29-31; Mk 1,14-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Szukanie sensu (tygodnik Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter