19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Światowe Dni Młodzieży zostały nam dane i zadane jako dar, który ma nas wciąż przemieniać"

Ocena: 0
368

Dwudniowe obchody 2. rocznicy spotkania papieża Franciszka z młodzieżą z całego świata rozpoczęły się w sootę wieczorem na Campus Misericordiae.

fot. Silar - Praca własna, CC BY-SA 4.0, Link

– Światowe Dni Młodzieży zostały nam dane i zadane jako dar, który ma nas wciąż przemieniać – mówił do zebranych w podkrakowskich Brzegach kard. Stanisław Dziwisz.

Kardynał stwierdził, że przeżywanie 2. rocznicy ŚDM w Krakowie nie może być jedynie wspominaniem wydarzenia, które nazwał „zasiewem jedności i dobra” oraz „doświadczeniem budowania mostów, międzyludzkiego braterstwa i Kościoła”.

– Trzeba nam dbać o ten zasiew, troszczyć się, by rósł i przynosił plon w sercach, społeczeństwie i w całym Kościele. Światowe Dni Młodzieży zostały nam dane i zadane jako dar, którym ma nas wciąż przemieniać – podkreślił.

Apelując o pielęgnowanie owoców wielkiego święta młodych chrześcijan w Polsce sprzed dwóch lat, kard. Dziwisz przytoczył fragment nauczania papieża Franciszka, który na Campus Misericordiae mówił, że Bóg potrzebuje rąk wiernych, by nadal budować współczesny świat.

– Zapytajmy dziś siebie, jaki plon przyniosły w naszym polskim życiu te słowa? Czy potrafimy odwrócić uwagę od tego, co nas dzieli na rzecz wartości, które są bliskie nam wszystkim? Czy nauczyliśmy się od młodzieży budowania mostów, a nie wznoszenia murów? – pytał kard. Dziwisz.

Były arcybiskup krakowski przekonywał młodzież, że Kościół w Polsce potrzebuje ich waszego entuzjazmu i radości. "Polskie społeczeństwo potrzebuje waszej energii i wiary w możliwość budowania lepszego, bardziej przyjaznego świata" – powiedział kardynał. Dodał, że Światowe Dni Młodzieży w Polsce były impulsem do szukania najlepszych dróg do Boga i człowieka oraz poszerzania wyobraźni miłosierdzia.

– Chrystus chce, byśmy wszędzie, gdzie jesteśmy, czynili ze swego życia dar i ten sposób głosili Jego Ewangelię. Co odpowiadamy naszemu Panu na zaproszenie do naśladowania Go w spotkaniach z głodnymi, spragnionymi, samotnymi i cierpiącymi braćmi i siostrami? – pytał.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Piątek, III Tydzień wielkanocny
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije,
trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 52-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter