20 lutego
czwartek
Leona, Ludomira, Zenobiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

"Wieczór solidarności z Muzułmanami"

Ocena: 0.2
753

Dziś w Sali Urzędu Miasta Krakowa odbędzie się spotkanie mające wyrazić solidarność ze wspólnotą muzułmańską. Mieszkańcy Krakowa chcą pokazać, że wyznawcy islamu nie mają się w Polsce czego bać. „Wieczór solidarności z Muzułmanami” rozpocznie się o 18.30.

Fot. Polar123 / CC BY-SA 3.0 pl / Link

Wydarzenie kierowane jest do wszystkich mieszkańców Krakowa. Przedstawiciele społeczności muzułmańskiej zostali zaproszeni podczas piątkowych modlitw. – Na spotkaniu mile widziani są wszyscy mieszkańcy Krakowa, którzy chcą pokazać, że nie boją się muzułmanów, a im samym chcą powiedzieć, że Kraków jest domem dla wszystkich – mówi Karol Wilczyński, jeden z inicjatorów wydarzenia.

Impulsem do spotkania są zamachy w Nowej Zelandii. – To, co wydarzyło się w Nowej Zelandii, pokazało nam, że nawet najbezpieczniejsze społeczności nie są odporne na ataki ekstremistów i rasistów – przyznaje Ehab Al-Otibi, mieszkaniec Krakowa – Bezpieczeństwo naszego miasta zależy od tego, czy będziemy trzymać się razem.

– Bardzo przeżyliśmy to, co wydarzyło się w Christchurch – podkreśla Wilczyński. – Nie chcemy stać bezczynnie – dodaje. Organizatorzy mają świadomość, jak wygląda sytuacja muzułmnaów w Polsce. Na szczęście nie dochodzi tu do ataków terrorystycznych, ale mimo to wyznawcy islamu spotykają się z przemocą, głównie słowną. Trudnościami pojawiają się w zwykłych sprawach życia codziennego, jak na przykład wynajmem mieszkania. Spotkanie w Krakowie, ma także pokazać, że terroryści nie mają siły zastraszania. – Terroryści nie rozdzielą nas! Nie podzielą nas, którzy żyjemy koło siebie m.in. w Krakowie – podsumowuje Wilczyński.

Wydarzenie ma charakter otwarty.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 lutego

Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem
Dziś w Kościele: czwartek, VI tydzień zwykły wsp. dowolne św. Zenobiusza, prezbitera i męczennika
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jk 2, 1-9; Ps 34, 2-7; Mk 8,27-33
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
SalveNet zaprasza na Duchową siłkę o. Szymona Janowskiego OFMCap.

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -