15 kwietnia
poniedziałek
Ludwiny, Waclawy, Anastazji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

14 maja: modlitwa, post i dzieła miłosierdzia w intencji ustania epidemii

Ocena: 0
1179

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Do modlitwy włączą się przedstawiciele rożnych religii.

Fot. cathopic.com

Do modlitwy o ustanie epidemii koronawirusa i przezwyciężenie jej konsekwencji wezwał wyznawców wszystkich religii Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa. Komitet reprezentuje sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej 4 lutego 2019 roku na międzyreligijnej konferencji w Abu Zabi przez papieża i wielkiego imama uniwersytetu Al-Azhar w ubiegłym roku w Abu Zabi, i w ich imieniu zabiega o wprowadzanie Deklaracji w życie.

Członkowie Komitetu wskazują na powagę obecnej sytuacji. Ich zdaniem na skutek koronawirusa zagrożone jest życie milionów ludzi na całym świecie. Uznając znaczenie lekarzy i badań naukowych, przypominają, że nie można zapominać o tym, by w tej kryzysowej sytuacji zwrócić się do Boga Stwórcy, aby powstrzymał epidemię, naukowcom pomógł znaleźć skuteczne lekarstwo, a także uwolnił świat od konsekwencji sanitarnych, gospodarczych i humanitarnych tej pandemii. Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa prosi więc wszystkich zwierzchników religijnych i ludzi na całym świecie, by w najbliższy czwartek modlili się w tej intencji zgodnie z własna wiarą i tradycją.

Na apel ten już zareagował abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który rekomendował podjęcie tej inicjatywy wszystkim Pasterzom Kościołów lokalnych w Polsce.

W odpowiedzi na tę inicjatywę i prośbę Ojca Świętego m.in. biskupi warszawsko-prascy, bp Romuald Kamiński i bp Marek Solarczyk, zapraszają wszystkich wiernych diecezji warszawsko-praskiej do podjęcia tej intencji – w miarę możliwości, w wymiarze osobistym i wspólnotowym, zgodnie z rozeznaniem dokonanym w sumieniu.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 15 kwietnia

Poniedziałek, IIITydzień wielkanocny
Nie samym chlebem żyje człowiek,
lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 22-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter