12 listopada
wtorek
Renaty, Witolda, Jozafata
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

20. rocznica nawiedzenia Diecezji Warszawsko-Praskiej przez św. Jana Pawła II

Ocena: 0
665

13 czerwca 2019 roku przypadnie 20. rocznica nawiedzenia Diecezji Warszawsko-Praskiej przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Podczas VII pielgrzymki do Ojczyzny Papież nawiedził Radzymin oraz spotkał się z wiernymi przed Bazyliką Katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana.

Fot. https://diecezja.waw.pl/6486

VII pielgrzymka apostolska Jana Pawła II do Polski przebiegała pod hasłem "Bóg jest miłością". Była to najdłużej trwająca pielgrzymka Jana Pawła II do ojczystego kraju - trwała od 5 do 17 czerwca 1999 roku. W tym czasie Jan Paweł II odwiedził 23 miejscowości m.in. Gdańsk, Siedlce, Warszawę, Sandomierz, Kraków. 13 czerwca o godz. 17.40 papież przyleciał do Radzymina i pomodlił się na Cmentarzu Żołnierzy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, następnie przejechał na warszawską Pragę, gdzie o 18.45 odbyła się liturgia słowa z jego homilią przy Katedrze Diecezji Warszawsko-Praskiej.

W wigilię tego wydarzenia 12 czerwca 2019 roku (środa), o godzinie 18.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej Mszę Świętą dziękczynną odprawi Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński.

Do udziału w tym liturgicznym wydarzeniu Diecezja zaprasza Kapitułę Katedralną, Konkatedralną i Kolegiacką, w strojach chórowych, a także wspólnoty życia konsekrowanego, członków ruchów i stowarzyszeń katolickich, wszystkich wiernych świeckich oraz poczty sztandarowe. Do koncelebry Diecezja zaprasza kapłanów nienależących do w/w Kapituł - Księży pracujących w Kurii Biskupiej, Władze i Wykładowców Wyższego Seminarium Duchownego DW-P, Księży Dyrektorów instytucji diecezjalnych i wszystkich chętnych kapłanów. Koncelebransów prosimy o zabranie własnych alb.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 listopada

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego.
Dziś w Kościele:
+ wtorek, XXXII tydzień zwykły, wspomnienie obowiązkowe św. Jozafata, biskupa i męczennika
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mdr 2,23-3,9; Ps 34 (33),2-3.16-17.18-19; Łk 17,7-10
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Nasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -