22 października
poniedziałek
Halki, Filipa, Salomei
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

3 mln osób odwiedziły Papieża w Watykanie

Ocena: 0
1090

Ponad 3 mln 210 tys. osób uczestniczyło w różnych spotkaniach z papieżem Franciszkiem w 2015 r. – ogłosiła w swym corocznym sprawozdaniu Prefektura Domu Papieskiego.

2015-12-30 16:49
tom (KAI) / Watykan, mz
fot. PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO

Statystyka obejmuje tylko wydarzenia w Watykanie, takie jak: audiencje ogólne i specjalne, uroczystości liturgiczne oraz południowe modlitwy "Anioł Pański" i "Regina Caeli". Dla porównania, przed rokiem w spotkaniach z papieżem wzięło udział ok. 5,9 mln wiernych, a w pierwszym roku pontyfikatu, od marca do grudnia 2013 r., ok. 6,6 mln osób.

W 2015 r. w audiencjach ogólnych wzięło udział 704 100 osób, w audiencjach specjalnych – 408 760, w uroczystościach liturgicznych – 513 000, w modlitwach "Anioł Pański" i "Regina Caeli" – 1 585 000. W sumie – 3 210 860.

Są to przybliżone dane, oparte m.in. na liczbie wniosków składanych przez grupy pielgrzymkowe i indywidualnych kart wstępu, wydawanych przez Prefekturę Domu Papieskiego. Liczba osób na modlitwach "Anioł Pański" i "Regina Caeli" jest obliczana szacunkowo.

Statystyka nie obejmuje milionów ludzi, którzy spotykali papieża podczas jego wizyt w parafiach diecezji rzymskiej, włoskich miastach oraz pięciu podróży zagranicznych, w trakcie których Franciszek odwiedził: Sri Lankę, Filipiny, Sarajewo, Ekwador, Boliwię, Paragwaj, Kubę, Stany Zjednoczone, Kenię, Ugandę i Republikę Środkowoafrykańską.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarzeNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -