22 października
poniedziałek
Halki, Filipa, Salomei
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Gądecki: Abp Gocłowski kochał Kościół

Ocena: 0
728

Abp Tadeusz Gocłowski był wybitnym członkiem Konferencji Episkopatu Polski – tak o zmarłym dziś emerytowanym metropolicie gdańskim powiedział abp Stanisław Gądecki.

2016-05-03 21:04
bp kep / Warszawa (KAI), sg
fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

Zmarły abp Tadeusz Gocłowski był wybitnym członkiem Konferencji Episkopatu Polski. Przez 33 lata jako biskup zawsze starał się – na tyle, na ile go pamiętam – o to, ażeby sama prawda wybrzmiała. Niezależnie od tego jakie były opinie stanowiska różnych biskupów – on starał się, żeby jasno przedstawić prawdę – tak o zmarłym dziś abp. Tadeuszu Gocłowskim powiedział abp Stanisław Gądecki.

Publikujemy słowa abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski:

Starał się wychodzić naprzeciw drugiemu człowiekowi, dla którego miał zawsze życzliwe słowo. Był człowiekiem dialogu. Zarówno w Magdalence jak i przy stworzonym przez siebie areopagu gdańskim łączył środowiska sprzeczne, albo przeciwstawne i był w stanie coś zaproponować co nie prowadziło do rozdarcia, tylko do jakiegoś szerszego spojrzenia, do jakiejś wizji ogólniejszej.

Był człowiekiem, który kochał Kościół, bo nikt, kto by nie kochał Kościoła do tego stopnia, nie byłby w stanie tak mocno zaznaczyć się w życiu Kościoła katolickiego w Polsce, w pracach Konferencji Episkopatu Polski, a także jako arcybiskup diecezji gdańskiej. Na pewno dla Gdańska, dla archidiecezji gdańskiej, dla Polski pozostanie on symbolem człowieka dialogu i jednocześnie serdeczności ku drugiemu, człowieka otwartego.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarzeNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -