25 września
piątek
Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Gądecki prosi o bezpieczną jazdę

Ocena: 0
536

Apeluję o bezpieczną jazdę i o ostrożność w poruszaniu się, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, tak abyśmy przy tej okazji zadumy nie stracili czegoś cennego – własnego zdrowia i życia – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

fot. pixabay.com

Jak przypomniał przewodniczący KEP, "szybkimi krokami zbliża się dzień Wszystkich Świętych, w którym to ogromne rzesze Polaków przemieszczają się, podążając na cmentarze". 

– Powstaje sytuacja dość niebezpieczna, tak dla pieszych jak i dla zmotoryzowanych. Chcę zaapelować serdecznie do wszystkich o bezpieczną jazdę i także o ostrożność w poruszaniu się, szczególnie w pobliżu cmentarzy, o to, ażebyśmy przy tej okazji zadumy nie stracili również czegoś cennego, to znaczy własnego zdrowia i życia – zaznaczył abp Gądecki.

Hierarcha w ten sposób włączył się we wspólną akcję informacyjno-edukacyjną policji, Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej "Nie zabijaj!", której inauguracja odbyła się w piątek. Jak podkreślili organizatorzy, w ten sposób policjanci i duchowni chcą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Równolegle do akcji "Nie zabijaj" ruszyła akcja "Znicz". W tym roku akcja potrwa do 2 listopada. W tym czasie na drogach będą się odbywać wzmożone patrole policji. Każdej doby polskie ulice będzie patrolować ok. 5 tys. policjantów. (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 września

Piątek, XXV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Błogosławiony Pan, Opoka moja.
On mocą i warownią moją.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Koh 3,1-11; Ps 144,1b.2abc.3-4; Łk 9,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter