18 marca
poniedziałek
Cyryla, Edwarda, Boguchwaly
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Hoser: Chrześcijaństwo jest religią radości, optymizmu i nadziei

Ocena: 0
2439
W Poniedziałek Wielkanocny biskup warszawsko-praski przewodniczył Mszy świętej w bazylice katedralnej Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana na Pradze.
20150406 16:34
mag / Warszawa (KAI), mz
fot., mat. Razem.tv
 
W homilii abp Henryk Hoser powiedział, że obietnica naszego Zmartwychwstania w Jezusie Chrystusie jest pewnikiem i ona powinna kształtować całe nasze życie. – Ten czarny scenariusz, który zrealizował się w męce i konaniu Chrystusa na Krzyżu przemienił się w swoje przeciwieństwo, a więc w obietnicę życia, które jest silniejsze od śmierci, szczęścia które jest silniejsze od bólu i cierpienia oraz życia, które się nigdy nie skończy. Właśnie z tego faktu płynie nasza głęboka radość – powiedział bp warszawsko-praski. Zaznaczył przy tym, że „chrześcijaństwo jest religią radości, optymizmu i nadziei”.

Abp Hoser przypomniał, że człowiek został stworzony do życia, a nie do śmierci. – Dla chrześcijanina śmierć fizyczna jest jedynie przejściem do pełni życia, a nie do Hadesu, Szeolu czy krainy cieni. Prawda ta powinniśmy kształtować naszą wiarę – zaznaczył kaznodzieja.

Zwrócił uwagę, że Dzień Pański zwany popularnie niedzielą jest niczym innym jak ciągłą celebracją Zmartwychwstania Pańskiego. – Jest to nieustanne przypominanie, nam tego najważniejszego wydarzenia bez którego, jak powiedział św. Paweł Apostoł – nasza wiara byłaby daremna – powiedział bp warszawsko-praski.

Podkreślił, że każda niedziela powinna być dla chrześcijanina źródłem radości i okazją do spotkania Chrystusa Zmartwychwstałego w Jego Słowie, oraz w Jego Ciele i Krwi. – Nie powinno to być tylko wykonywaniem obowiązku płynącego z przykazania dekalogu „Pamiętaj abyś dzień święty święcił”, bo nasza niedziela jest świętem nieporównywalnie większym niż starotestamentalny szabat. To jest dzień który powinien prowadzić nas przez życie – zaznaczył abp Hoser.

Dodał przy tym, że odrzucenie Tajemnicy Zmartwychwstania prowadzi do tego, że ludzkie życie powoli zaczyna tracić swój smak, radość i optymizm. – Ludzie są lękliwi ponieważ nie docierają do głębokiego źródła życie, nie spotykają Zmartwychwstałego, który wprowadza człowieka w zdumienie i daje autentyczną radość – zauważył biskup warszawsko-praski.

Przypominając, że niedziela jest pierwszym dniem tygodnia abp Hoser zachęcał do umiejętnego wykorzystania dni wolnych od pracy. – Weekend jest cennym czasem pozwalającym nam odpocząć oraz zaangażować się różnego rodzaju aktywności związane z życiem osobistym. Jednak odpoczynek weekendu nie powinien wykluczać duchowego odpoczynku w Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym. Sobota powinna być dla chrześcijanina przygotowaniem do Dnia Pańskiego – podkreślił abp Hoser.

Oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zakończy się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -