18 grudnia
wtorek
Gracjana, Bogusława, Laurencji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Jędraszewski:po ŚDM buduje się nowa epoka i rzeczywistość młodego Kościoła

Ocena: 0
492

– Wielkich śladów tych mniej znanych, ale wielkich i wspaniałych po Światowych Dniach Młodzieży z zeszłego roku w Krakowie jest na pewno bardzo wiele. I właśnie te najbardziej widoczne, dzięki którym buduje się nowa epoka i rzeczywistość młodych, młodego Kościoła w Krakowie, w Polsce, w Europie chcielibyśmy właśnie wspomnieć i wyróżnić statuetkami  – mówił abp Marek Jędraszewski do młodzieży zgromadzonej w Tauron Arenie Kraków.

 

fot. Wikipedia, CC BY-SA 4.0


– Wielkich śladów tych mniej znanych, ale wielkich i wspaniałych po Światowych Dniach Młodzieży z zeszłego roku w Krakowie jest na pewno bardzo wiele. I właśnie te najbardziej widoczne, dzięki którym buduje się nowa epoka i rzeczywistość młodych, młodego Kościoła w Krakowie, w Polsce, w Europie chcielibyśmy właśnie wspomnieć i wyróżnić statuetkami  – mówił w sobotę abp Marek Jędraszewski do młodzieży zgromadzonej w Tauron Arenie Kraków. W trakcie wydarzenia po raz pierwszy została wręczona Nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”. W spotkaniu uczestniczy około 10 tys. młodych ludzi.

Abp Marek Jędraszewski zwracając się do młodych przypomniał o ludziach, którzy udali się do Palestyny szukając śladów Boga.– Pamiętamy, że rok temu papież Franciszek domagał się zwłaszcza do was– młodych, byście zeszli z waszych kanap i żebyście podjęli taki styl życia, żeby zostawić ślad po sobie – wyjaśniał metropolita krakowski. Wskazał, że różne są ślady, które po sobie zostawia człowiek, nie o wszystkich mówi, nawet nie o wszystkich powinien powiedzieć, chociaż są to ślady pełne dobroci i miłosierdzia.

– Są ślady dobra, które pozostają zawsze i dobrze, że tak jest. Tajemnicą naszych serc, tajemnicą Boga, który przenika nasze serca i tajemnicą ludzi, do których udało nam się trafić. Ale przecież są i powinny być takie ślady, które są widoczne, które budują nową rzeczywistość, które nas dźwigają i pomagają żyć tak jak od nas tego Pan Jezus oczekuje – podkreślił arcybiskup.

Jak dodał, takich wielkich śladów tych mniej znanych, ale wielkich i wspaniałych po Światowych Dniach Młodzieży z zeszłego roku w Krakowie jest na pewno bardzo wiele.– I właśnie te najbardziej widoczne, dzięki którym buduje się nowa epoka i rzeczywistość młodych, młodego Kościoła w Krakowie, w Polsce, w Europie i na świecie, tych śladów jest sporo i te najpiękniejsze i najbardziej przejmujące chcielibyśmy właśnie wspomnieć i wyróżnić statuetkami, które powstały przez szczególnych artystów – mówił abp Jędraszewski.– Oni tworząc je także tworzyli ślady swoich serc, swoich natchnień, swoich uniesień, którym to darami serca chcą podzielić się z tymi osobami, i tymi organizacjami, które teraz w sposób szczególny pragniemy wyróżnić – dodał metropolita krakowski.

W trakcie wydarzenia po raz pierwszy została wręczona nagroda ustanowiona przez metropolitę krakowskiego. Jej celem jest uhonorowanie młodych ludzi, którzy twórczo angażują się w życie Kościoła i środowisk lokalnych, służbę na rzecz drugiego człowieka i podejmują działania, które są owocem ich doświadczenia Światowych Dni Młodzieży.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -