8 lipca
środa
Edgara, Elzbiety, Eugeniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Jędraszewski z okazji ŚDM: ciągle żywe są wydarzenia z 2016 roku

Ocena: 0
1047

W naszej pamięci ciągle żywe i obecne są wydarzenia z lipca 2016 roku, kiedy rzesze młodych spotkały się z papieżem Franciszkiem w Krakowie – napisał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w liście, który w niedzielę jest czytany w kościołach archidiecezji krakowskiej.

fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

Arcybiskup wskazał, że owocem Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie jest liczna reprezentacja młodych z Polski na wydarzeniach w Panamie. Tylko z archidiecezji krakowskiej na 34. ŚDM poleciało 600 młodych, 19 wolontariuszy oraz 37 księży.

W niedzielę wierni w Krakowie modlą się za bezpieczny powrót pielgrzymów do domów. Metropolita krakowski w liście na 34. ŚDM podkreślił, że młodzi co kilka lat spotykają się z papieżem, aby "dzielić się swym entuzjazmem podążania za Chrystusem".

Franciszek od środy przebywa w Panamie. W czwartek przywitał się z młodzieżą oraz władzami państwa przed pałacem prezydenckim. W niedzielę spotka się m.in. z wolontariuszami, ale i zakończy swoją pielgrzymkę.

Poniżej pełna treść komunikatu:

“Umiłowani Archidiecezjanie,

Dzisiejsza niedziela to czas spotkania młodych całego świata z Ojcem Świętym Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Już od 34 lat młodzi spotykają się ze swymi pasterzami w diecezjach, a co kilka lat z Papieżem, aby dzielić się swym entuzjazmem podążania za Chrystusem.

W naszej pamięci ciągle żywe i obecne są wydarzenia z lipca 2016 roku, kiedy rzesze młodych spotkały się z Papieżem Franciszkiem w Krakowie. Owocem tych dni jest liczna reprezentacja młodych z Polski na wydarzeniach w Panamie. Naszą Archidiecezję reprezentuje blisko 600 młodych, 19 wolontariuszy oraz 37 księży.

W intencji duchowych owoców Światowych Dni Młodzieży w Panamie oraz bezpiecznych powrotów do swoich domów dla wszystkich pielgrzymów, połączmy się we wspólnej modlitwie:

„Ojcze miłosierny, Ty nas wzywasz, abyśmy traktowali nasze życie jako drogę zbawienia: pomóż nam patrzeć na przeszłość z wdzięcznością, przeżywać naszą teraźniejszość z odwagą i budować naszą przyszłość z nadzieją.

Panie Jezu, Przyjacielu i Bracie, dziękujemy, że patrzysz na nas z miłością. Spraw, abyśmy słyszeli Twój głos, który rozbrzmiewa w sercu każdego z mocą i światłem Ducha Świętego.

Daj nam łaskę bycia Kościołem w drodze, głoszącym z żywą wiarą i młodym obliczem radość Ewangelii; Kościołem, który pracuje nad budową społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego, jakiego wszyscy pragniemy.

Prosimy Cię za Papieża, za biskupów i wszystkich, którzy biorą udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, a także za wszystkich, którzy ich przyjęli.

Matko Boża, Patronko Panamy, spraw, abyśmy modlili się i żyli z tą samą hojnością, co Ty:

„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1, 38). Amen.”

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 lipca

Środa, XIV Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 10,1-3.7-8.12; Ps 105, 2-7; Mt 10,1-7
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter