16 kwietnia
wtorek
Kseni, Cecylii, Bernardety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Skworc o założeniach nowego roku duszpasterskiego

Ocena: 0
666

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc skierował do wiernych lista pasterski na I niedzielę Adwentu. Przedstawia w nim m.in. tematykę nowego roku duszpasterskiego.

Abp Skworc w liście pasterskim zwraca uwagę na fakt, że temat, wokół którego skupia się rozpoczęty rok duszpasterski wypływa z zakończonego w uroczystość Jezusa Chrystusa czteroletniego programu, „którego celem było pogłębienie świadomości i duchowości chrzcielnej”.

"W życiu chrześcijańskim dopełnieniem chrztu jest sakrament bierzmowania. Dlatego też przez najbliższe dwa lata – w myśl hasła nowego programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce: Duch, który umacnia miłość – pragniemy pogłębiać rozumienie tajemnicy Pięćdziesiątnicy" – pisze w liście abp Skworc.

Przybliżając osobę Ducha Świętego hierarcha pisze w liście, że jest On „posłany przez Ojca i Syna, pochodzący od Nich przez tchnienie miłości, jest podstawową tajemnicą naszego zbawienia. Duch Święty stał się przez owo tchnienie źródłem Bożego życia w każdym wierzącym. Ożywia nas i uświęca, a także prowadzi ku chrześcijańskiej dojrzałości. Upodabnia nas do Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, mocą Słowa i sakramentów”.

Abp Skworc zaapelował w liście, by każdy wierny wzbogacał swoją pobożność i nabożeństwo do Trzeciej Osoby Trójcy Świętej. "Niech modlitwa o światło Bożego Ducha będzie naszą stałą codzienną praktyką, zwłaszcza, że często narzekamy na ciemności. Niech każda Msza św. Przeżywana w parafialnych wieczernikach będzie spotkaniem w tajemnicą Trójcy Świętej" – pisze metropolita górnośląski do wiernych archidiecezji.

W liście zachęca wiernych także do tego, aby uświadomili sobie, że „naprawdę są napełnieni Duchem Świętym”. Jako wzór do naśladowania na otwarcie się na działanie Trzeciej Osoby Trójcy Świętej podaje postać św. Jana Pawła II, „który od dziecięcych lat nie rozstawał się z modlitwą do Ducha Świętego”.

Dwuletni program duszpasterski, który wchodzi w życie w 1 niedzielę Adwentu nosi tytuł: „Duch, który umacnia miłość”. Pierwszy rok realizacji programu został opatrzony tytułem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Adresatami programu są wszyscy ochrzczeni, a jego realizacja ma pomóc wiernym w odkrywaniu darów Ducha Świętego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Środa, III Tydzień wielkanocny
Każdy, kto wierzy w Syna Bożego, ma życie wieczne,
a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter