25 września
piątek
Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Alan Ames: Prawdziwe uzdrowienie dokonuje się w czasie Mszy Świętej

Ocena: 5
1037

– Niektórzy z Was przyszli tu, by szukać uzdrowienia. Zrozumcie, że uzdrowienie ma swoje źródło i bierze początek we Mszy Świętej – mówił charyzmatyczny, katolicki mówca i autor bestselleru “Oczami Jezusa” Calver Alan Ames, który w dniach od 26 maja do 1 czerwca był w Polsce, aby w kilku miastach wygłosić konferencję, podzielić się świadectwem swojego życia i nawrócenia oraz modlić się o uzdrowienie dla tych, którzy o to poproszą.

Fot. Radek Molenda/idziemy.pl

W Warszawie miejscem spotkania 27 maja był szczelnie wypełniony chętnymi do wspólnej modlitwy z Alanem Amesem kościół św. Michała Archanioła na Mokotowie. Zanim sam przemówił, wspólnie ze wszystkimi wziął udział w nabożeństwie majowym, a potem we Mszy Świętej.

- Po Eucharystii drugim najpotężniejszym sakramentem uzdrowienia jest spowiedź. A moje słowa i modlitwy do Boga, bo to On wyzwala i uzdrawia, tylko uzupełniają te sakramenty. Dlatego zawsze tak naciskam, by one poprzedzały nasze spotkania. Jedynym lekarzem jest Bóg. To On Was uzdrawia! – zastrzegł już na początku Alan Ames.

Podczas swojej konferencji gość z Australii mówił o istocie nawrócenia, jakim jest odkrycie miłości Bożej w swoim życiu. – Jezus jest w Tobie zakochany. Dla Niego jesteś zawsze piękny. I On chce byśmy wiedli dobre, szczęśliwe życie. Jest jednak jeden warunek, by tak się stało: trzeba postawić Jezusa w centrum swojego życia, na pierwszym miejscu. A jeśli przyjmiemy Bożą miłość i także zakochamy się w Bogu, gwarantuję wam, że wasza miłość do innych ludzi także będzie rosnąć. I będziecie potrafili podejmować najlepsze, choć czasem najtrudniejsze decyzje życiowe – przekonywał.

Ames mówił także o kondycji współczesnego świata i człowieka.

- Nasz świat przypomina dom wariatów. Zgadzamy się na szalone rzeczy, których nie chcemy, które są dla nas złe, ponieważ inni się na nie godzą. Zgadzamy się na ułudę świata. Jest w nas nieustanne rozdarcie, walka dobrego ze złym. Dlatego właśnie, a nie ponieważ Bóg chce odebrać nam wolność, musimy być wobec Boga jednoznaczni. Jeśli żyjesz w rozdarciu miedzy tym, do czego ciągnie Cię świat, a tym, co proponuje ci Bóg, zabierasz do swojego życia zło – mówił Alan Ames. Zachęcał także wszystkich do odmawiania Różańca oraz dawania różańców tym, którzy się na nich nie modlą.

Po swojej konferencji był czas Adoracji Najświętszego Sakramentu, który Ames animował wraz z księżmi z mokotowskiej parafii. Następnie – w obecności Jezusa Eucharystycznego – modlił się o uzdrowienie wraz z tymi, którzy o to prosili.

Fot. Radek Molenda

++++++++++++

Alan Ames przed swoim nawróceniem był gangsterem i przestępcą. Urodził się na przedmieściach Londynu. Jak twierdzi - niemal nie istnieje taki grzech, którego nie popełnił.
Po przeprowadzce do Australii, w trakcie podróży służbowej przeżył w 1994 roku jednej nocy głębokie nawrócenie. Stanął bowiem twarzą w twarz z osobowym złem. – Wybawił go ode złego Jezus Chrystus - mówi.
Ames doświadcza także prywatnych objawień. Jest pod opieką kapłana. Ma stałego spowiednika i kierownika duchowego. Jego misją jest – na prośbę arcybiskupa diecezji Perth w Australii - głoszenie wszystkim ludziom, że Bóg kocha każdego z nas i chce tak niewiele: byśmy Go też kochali.
Alan podzielił się swoją historią m.in. przed Janem Pawłem II podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto w 2002 r. W Polsce ukazały się jego książki m.in. „Oczami Jezusa”, „Manna z nieba”, „Chodzić w Duchu Świętym”, „Różaniec Eucharystyczny”, „Bitwa o życie i dusze” oraz „Serce naszej Matki”.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. Związany z "Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A., były redaktor naczelny portalu idziemy.pl
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 września

Piątek, XXV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni lub wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa
Błogosławiony Pan, Opoka moja.
On mocą i warownią moją.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Koh 3,1-11; Ps 144,1b.2abc.3-4; Łk 9,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter