17 kwietnia
środa
Rudolfa, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Arena Młodych o nadziei

Ocena: 0
398

Jest już tradycją, że w pierwszych dniach Wielkiego Postu młodzi z archidiecezji łódzkiej uczestniczą w Arenie Młodych, która jest największym tego typu wydarzeniem ewangelizacyjnym w całym roku.

fot. xpk

W tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych dla młodych, które odbyły się 16 lutego br. w łódzkiej Atlas Arenie, wzięło udział blisko 6 tys. młodych ludzi, którzy przyjechali do Łodzi z Aleksandrowa Łódzkiego, Bełchatowa, Łasku, Ozorkowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Pabianic, Piotrkowa Trybunalskiego, Zgierza.

– Temat tegorocznej Areny jest zaczerpnięty z nauczania papieża Franciszka, który zadał młodym na trzy najbliższe lata temat nadziei – zauważył kard. Grzegorz Ryś. – O nadziei rozmawiamy z młodymi od Środy Popielcowej – zaczęliśmy rozmawiać w małych grupach, w czwartek młodzi spotykali się w kilkunastu kościołach naszej archidiecezji, a w piątek spotykamy się na Arenie. Do tematu nadziei wybraliśmy Ewangelię o uzdrowieniu paralityka, którego Jezus uzdrowił przy sadzawce Betesda – wyjaśniał hierarcha.

W czasie Areny młodzi wysłuchali świadectwa członków Strefy Wsparcia dla osób w kryzysie – Papageno Team – którzy byli obecni przez cały czas trwania wydarzenia i służyli pomocą wszystkim, którzy chcieli porozmawiać i podzielić się trudnościami swojej codzienności.

W centrum Atlas Areny stanęła dekoracja przypominająca krużganki, które zostały wypełnione wodą. – Do naszej sadzawki – mówił kard. Ryś – wpompowaliśmy 13 ton wody, a wszystko po to, by młodzi mieli poczucie, że są uczestnikami tego wydarzenia, że są w tym miejscu. Ewangelia o paralityku mówi o nadziei, bo ten sparaliżowany nie ma kłopotu z mięśniami, ale z brakiem nadziei na to, że ta sytuacja może się zmienić i może zostać uzdrowiony – zaznaczył metropolita łódzki.

Młodzi mieli okazję uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu, skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz modlitwy wstawienniczej. – Najbardziej wzruszającym momentem Areny była dla mnie spowiedź. Wczoraj miałam ciężki dzień w szkole. Ludzie śmiali się ze mnie, nie radziłam sobie z tym, i miałam obawę, czy tu przyjść. Jednak po tej spowiedzi czuję, że Bóg mnie wspiera. Mimo że jestem tutaj sama, czuję, że On mnie wspiera. Wiem, że da mi nadzieję i że z Nim przejdę przez to! – wyznała uczestniczka spotkania Zofia Krasuska.

– Dla mnie, jak co roku, wyjątkowa jest adoracja Najświętszego Sakramentu. To jest taka chwila spotkania jeden na jeden – ja i Pan Bóg. To jest coś absolutnie wyjątkowego i niezapomnianego – podkreśliła Oliwia Bogusławska.

Punktem kulminacyjnym tegorocznego spotkania rekolekcyjnego było osobiste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych wobec kapłanów posługujących na Arenie. – Dzisiejsze odnowienie przyrzeczeń było odnowieniem mojej relacji z Jezusem i daniem sobie samemu świadectwa, że wierzę i że będę wierzył, bo Jezus jest dla mnie ważny – przyznał Mateusz Uczciwek.

– Dla mnie osobiście niezwykłe jest rozmawianie z młodymi ludźmi, tłumaczenie: Taka jest nasza wiara, taka jest wiara Kościoła, której wyznawanie jest naszą chlubą, i patrzenie, jak im się twarze rozpogadzają, jak są do tego przekonani. To jest mocne przeżycie – podkreślał kard. Ryś.

Arena Młodych jest propozycją dla młodych ludzi, poprzez którą mogą doświadczyć wspólnoty Kościoła otwartej dla wszystkich ludzi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Środa, III Tydzień wielkanocny
Każdy, kto wierzy w Syna Bożego, ma życie wieczne,
a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 35-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter