21 maja
wtorek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Arena zmienia młodych

Ocena: 0
917

Jezus tak zaczyna rozmowę z każdym człowiekiem: jesteś kimś, jesteś ważny, stać cię na dobro! – mówił do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych abp Grzegorz Ryś.

fot. ks. Paweł Kłys

Blisko 10 tys. uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z terenu archidiecezji łódzkiej uczestniczyło wydarzeniu ewangelizacyjnym Arena Młodych, które odbyło się w dniach 9-10 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie. Gościem spotkania był znany łódzki kardiochirurg prof. Jacek Moll. Powitały go świadectwa trojga młodych ludzi, którzy jako dzieci byli jego pacjentami. Następnie o pracy i wierze z łódzkim kardiochirurgiem rozmawiał abp Ryś.

– Czasem jest mi łatwo wierzyć w Pana Boga: kiedy patrzę, jak człowiek jest zbudowany, jaka to wyjątkowa konstrukcja, której w żaden inny sposób nie dałoby się inaczej stworzyć. Z drugiej strony przychodzą wątpliwości: dlaczego ludzie chorują? Dlaczego nie są nieśmiertelni? Na początku bardzo się buntowałem: jak Bóg, który jest dobrem, który nas stworzył, daje coś takiego jak choroba, jak nieszczęście? Ale doszedłem do wniosku, że tak musiało być. Bo gdyby człowiek nie widział, że są osoby chore, to sam nie doceniłby tego, że jest zdrowy, i nie uwzględniałby, że sam może zachorować. To dzieło Boże ma specjalny cel – mówił profesor.

Każdy z młodych uczestników w czasie rekolekcyjnego spotkania nauczył się mierzyć swoje tętno, a na przygotowanym wcześniej wykresie pracy serca wypisał te momenty swojego życia, które były wzniesieniem się do Boga i odejściem od Niego.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 16 (705), 21 kwietnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 5 maja 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 maja

"Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka."

Dziś w Kościele: wtorek V tygodnia Wielkanocy
+ dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i Towarzyszy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 14, 19-28; Ps 145 (144), 10-11. 12-13. 21 ; J 14,27-31a.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -