29 listopada
niedziela
Blazeja, Saturnina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Biskupi Ukrainy wzywają do modlitwy o pokój

Ocena: 0
448

Do usilnej modlitwy o pokój wezwali wiernych zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk, przewodniczący Konferencji Episkopatu łacińskiego Ukrainy, metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki i ordynariusz greckokatolickiej eparchii (diecezji) mukaczewskiej sui iuris bp Milan Šášik

fot. pixabay.com

Doba usilnej modlitwy o pokój potrwa w dniach 7–8 grudnia.

Pod koniec listopada w Brzuchowicach k. Lwowa hierarchowie uczestniczyli we wspólnych rekolekcjach i w spotkaniu biskupów katolickich dwóch obrządków. Jednym z owoców tego wydarzenia stał się ich apel do wszystkich katolików tego kraju.

Czwarty rok z rzędu toczy się wojna przeciwko naszej Ojczyźnie – napisali ukraińscy hierarchowie katoliccy. – Codziennie wierzący lud Ukrainy składa na ołtarzu wszechmogącego Pana łzy i ból narodu, błagając Pana, by uwolnił go od napastników, chronił i pomógł cierpiącym, wieczny odpoczynek raczyć dał zabitym. Z serc milionów naszych rodaków rozlega się do nieba krzyk–prośba o Boże miłosierdzie i długo oczekiwany pokój.

Biskupi zaznaczyli, że w okresie przygotowań do uroczystości Narodzenia Pana Jezusa – Księcia Pokoju ponownie wzywają do żarliwych modlitw o pokój w każdej wspólnocie kościelnej, zgodnie z dotychczasową praktyką, którą są: modlitwa o Miłosierdzie Boże o 15.00 lub codzienna modlitwa o pokój o 21.00, połączona z postem i odpowiednimi intencjami modlitewnymi. Skierowali również wezwanie do przełożonych sanktuariów, ażeby wprowadzili tam regularne czuwania modlitewne o pokój na Ukrainie.

Nasza wytrwałość i wierność w modlitwie niech będzie odpowiedzią na poświęcenie i ofiarę naszych obrońców, jak również źródłem nadziei dla wszystkich ludzi cierpiących na Ukrainie na skutek działań wojennych – wezwali biskupi katoliccy Ukrainy.

W celu szczególnie intensywnego błagania niebios wezwali duszpasterzy, przełożonych wspólnot życia konsekrowanego oraz liderów grup modlitewnych, by poprowadzili dobę usilnych modlitw o pokój – od godz. 21.00 7 grudnia do godz. 21.00 8 grudnia.

Zachęcili, by w jedności duchowej ze słynną Orantką – Matką Boską z uniesionymi dłońmi – symbolem Kijowa, a także w stulecie objawień fatimskich, jednym sercem i jednymi ustami wznieść modlitwę do nieba, z mocną wiarą, że dla Boga nie ma nic niemożliwego oraz z nadzieją, że Pan da siłę ludowi swojemu, pobłogosławi i obdarzy go pokojem.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 29 listopada

Niedziela, I Tydzień Adwentu
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie.
+ czytania liturgiczne (rok B, I): Iz 63,16b-17.19b;64,2b-7; Ps 80,2ac i 3b.15-16.18-19; 1 Kor 1,3-9; Mk 13,33-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Czuwajcie! - komentarz tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter